Z Lubina do Szczytnik nad Kaczawą

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Szczytnik nad Kaczawą
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8968
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 46,7 km
 • Przewyższenie: 61,7 m
 • Suma podejść: 321,88 m
 • Suma zejść: 321,88 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63151
f269774392
Pętla Lubin - Szczytniki nad Kaczawą - Gorzelin - Lubin
Długość trasy – 46,5 km.
Trasę rozpoczynamy przy siedzibie PTTK na lubińskim Rynku. Dojeżdżamy do ronda i ścieżką rowerową jedziemy do Parku Wrocławskiego. Przejeżdżamy przez park i kierujemy się do sklepu Castoramy. Za tym sklepem przejeżdżamy przez drogę dwupasmową relacji Zielona Góra - Wrocław. Docieramy do Miroszowic. Przez wioskę i kierujemy się przez las do Kłopotowa. W Kłopotowie na drodze głównej kierujemy się w lewo (na wschód). Polami i lasami docieramy do Czerńca. Tutaj trafiamy na szlak rowerowy niebieski obiegający Lubin. Tym szlakiem podążamy do Niemstowa (na południe) pod drodze trafiając na najniższy punkt trasy (104 m n.p.m.). Opuszczamy szlak niebieski i przecinamy drogę asfaltową w Niemstowie w poprzek jadąc na południe do Miłosnej. Tuż przez Miłosną droga skręca powoli na zachód. Ponownie przecinamy bardzo ruchliwą drogę z Zielonej Góry do Wrocławia. Zagłębiamy się w las i nie docierając do Miłoradzic, lasem jedziemy do Szczytnik nad Kaczawą. Na początku tej wsi skręcamy na żółty szlak w prawo (na północny-zachód) docierając do drogi łączącej Bieniowice z Buczynką. Na tej drodze skręcamy w prawo (na północ). Docieramy do Buczynki lasami. Tu nadal jedziemy żółtym szlakiem do Raszowej Małej przejeżdżając pomiędzy stawami rybnymi. Krótko jedziemy asfaltem i skręcamy pod górkę na północ (w prawo). Lasem docieramy do Raszowej. Z Raszowej jedziemy do Gorzelina przez las na północny zachód. W Gorzelinie wpadamy na zielony szlak rowerowy, którym kierujemy się na północ do Lubina. Po drodze osiągamy najwyższy punkt - 166 m n.p.m. Ze znajdującego się przy południowym krańcu Lubina Parku Leśnego ścieżkami rowerowymi podążamy przez Przylesie w końcu docierając do Rynku i w ten sposób zamykając pętlę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.