Z Lubina do Starej Rudnej przez Żelazny Most

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Starej Rudnej przez Żelazny Most
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8963
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 39,5 km
 • Przewyższenie: 98,17 m
 • Suma podejść: 359,72 m
 • Suma zejść: 359,74 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63195
DSC00139a
Pętla Lubin - Żelazny Most - Stara Rudna - Lubin zielonym szlakiem
Długość trasy – 39,5 km.
Wyprawę rozpoczynamy przy starej wieży ciśnień w Lubinie przy ulicy Parkowej. Kierujemy się tą ulicą na zachód. Dalej ulicą Osiedlową dojeżdżamy do ulicy Hutniczej. Wzdłuż tej ulicy, ścieżką rowerową podążamy w prawo (północny-wschód), docierając do tunelu pod trakcją kolejową. Kierujemy się wzdłuż płotu Zakładów Górniczych Lubin, równolegle do drogi nr 3. W ten sposób docieramy do przejścia podziemnego, którym przedostajemy się na drugą stronę jezdni. Przy salonie Volkswagena jedziemy drogą asfaltową do lasu. Wjeżdżamy w las i początkowo niebieskim szlakiem pieszym, a następnie niebieskim rowerowym jedziemy na północny zachód. Docieramy do drogi biegnącej do Rynarcic. Przeskakujemy na drugą stronę i mając po lewej ręce stary zbiornik osadowy "Gilów" jedziemy na północ. Osiągamy po drodze najwyższy punkt (206 m n.p.m.). Dojeżdżamy do wsi Żelazny Most. We wsi wskakujemy na drogę asfaltową i kierujemy się w prawo (na wschód). Tuż za wsią wjeżdżamy na drogę betonową (niekiedy szutrową lub z płyt betonowych) w lewo (na północny-wschód). Tą drogą dojeżdżamy do południowego krańca stawu osadowego "Żelazny Most". Wjeżdżamy w lewo na asfaltową szosę biegnącą do Rudnej (na północny-wschód). Około kilometra tą szosą i wskok w prawo na szutrową drogę, którą docieramy do wysypiska śmieci. Dojeżdżamy do południowo-zachodniego krańca Rudnej. Tutaj jesteśmy w najniższym punkcie wycieczki (111 m n.p.m.). Ulicą Witosa do Młynarskiej i na południe do przejazdu tunelem pod torami. Teraz na wschód docieramy do wiaduktu nad torami i docieramy do Starej Rudnej. Kawałek szosą i na południe, przy ruinach starego kościoła szutrową drogą do Toszowic. Od tego momentu już do Lubina jedziemy zielonym szlakiem zielonym. W Toszowicach przejeżdżamy przez asfaltową jezdnię i lasem kierujemy się do Składowic. W Składowicach ulicami dojeżdżamy do polnych dróg. Zielony szlak meandruje polami. Docieramy do drogi łączącej Lubin z Rudną, którą przeskakujemy na drugą stronę. Teraz meandrujemy lasem i docieramy do ulicy spacerowej, którą łączy Lubin z Golą. Tutaj w lewo (na południe). Przejeżdżamy przez wiadukt nad drogą nr 3 i ulicą Szkolną dojeżdżamy do ulicy Konstytucji 3 Maja. Przeskakujemy ulicę Niepodległości, a następnie ulicą Bilińskiego dojeżdżamy do ulicy Parkowej i dalej do starej wieży ciśnień kończąc wyprawę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0