Z Lubina do Sitna

Dodano 22 lipca 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Sitna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11574
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 32,4 km
 • Przewyższenie: 34,41 m
 • Suma podejść: 121,39 m
 • Suma zejść: 121,44 m
 • Data: 21 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
77602
WP_000120
Z Lubina do Sitna
Długość trasy 32 km
Początek opisu trasy rozpoczynamy od skrzyżowania drogi nr 3 biegnącej z Zielonej Góry do Wrocławia. Przekraczamy ją i jedziemy kawałek ścieżką rowerową w kierunku Ścinawy. Po około 500 metrach skręcamy w lewo (na północ) w drogą biegnącą do ulicy Księginickiej, na której skręcamy w prawo (na wschód) i podążamy do Księginic. Przejeżdżamy przez tę wieś na wprost. Droga za Księginicami stopniowo kieruje się na południe. Przecinamy szosę biegnącą z Lubina do Ścinawy i jedziemy do Czerńca. W Czerńcu, za kościołem Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych, skręcamy w lewo (na północ) i kierujemy się do Siedlec. W tej wsi skręcamy w prawo i szosą jedziemy do Ręszowa. W Ręszowie zaniedbany pałac i kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Za wsią skręcamy w prawy skos w drogę polną i jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym, na który trafiliśmy już w Czerńcu. Polami i lasami przejeżdżając stare torowisko docieramy do drogi asfaltowej biegnącej z Prochowic do Ścinawy. Skręcamy w prawo (na południowy-zachód) i wnet jesteśmy w Sitnie. We wsi, przed krzyżem, skręt w prawo. Droga asfaltowa przemienia się w drogę polną i doprowadza nas do Niemstowa. Na głównej drodze jazda w prawo. Jednak po około 150 metrach zjeżdżamy w prawy skos w drogę polną. Droga ta prowadzi nas do mostka nad Zimnicą i do Czerńca. Przez wieś przejeżdżamy trasą, którą jechaliśmy wcześniej. Trzymamy się jednak czerwonego szlaku rowerowego i jadąc na zachód (na wprost) docieramy do boiska piłkarskiego w Kłopotowie, za którym skręcamy w prawo (na północ). Asfaltową drogą, mijając wysypisko śmieci, dojeżdżamy do drogi relacji Lubin-Ścinawa. Teraz tylko kilkaset metrów w lewo (na zachód) ścieżką rowerową i jesteśmy na miejscu startu.
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
www.ziemialubinska.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Dolnośląskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Szlak Piastowski (Granitowy) K-2 | Autor zdjęcia: KsiestwoSJ
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0