Z Lubina do Parszowic i Ręszowa

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Parszowic i Ręszowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8976
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 39,5 km
 • Przewyższenie: 46,25 m
 • Suma podejść: 181,27 m
 • Suma zejść: 181,29 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63142
Czerniec
Z Lubina do Parszowic i Ręszowa.
Długość około 39,5 km. Najwyższy punkt (132 m n.p.m.) na ulicy Parkowej w Lubinie pod koniec podróży oraz na odcinku pomiędzy Kłopotowem a Czerńcem (130 m n.p.m.). Najniższy (87 m n.p.m.) w Niemstowie.
Ruszamy ze skrzyżowania ulicy Parkowej i Jaworowej. Kierujemy się ulicą Jaworową do ulicy Kaczyńskiego. Wzdłuż ulicy Kaczyńskiego i Alei Niepodległości do ulicy Paderewskiego. Dalej do Parku Wrocławskiego. Przeskakujemy przez park i dojeżdżamy do Castoramy. Za Castoramą przeskakujemy przez drogę do Wrocławia i wjeżdżamy do Miroszowic. Przejeżdżamy przez tę wieś i lasem dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Skręcamy w prawo (na południe) i docieramy do boiska piłkarskiego w Kłopotowie. Za boiskiem skręcamy w lewo (na wschód). Duktem wśród pól (czerwony szlak) jedziemy do Czerńca. Na skrzyżowaniu dróg i szlaków w Czerńcu skręcamy na południe (w prawo - niebieskie szlak rowerowy) i szutrową drogą kierujemy się do Niemstowa. Przekraczamy Zimnicę (mostek). Niedaleko za mostkiem skręcamy w lewo (na wschód). Odłączamy się od szlaku. Docieramy na wschodni kraniec Niemstowa. Wjeżdżamy na asfalt i niezbyt ruchliwą drogą kierujemy się do Parszowic. Przy głównym skrzyżowaniu widzimy kościół pod wezwaniem Świętej Rodziny, w którym ksiądz Jerzy Popiełuszko odprawiał mszę primycyjną. Kierujmy się do Sitna asfaltem na północ. Mijamy Sitno przekraczając przy okazji drugi raz Zimnicę. Dalej podążamy na północ w kierunku Ścinawy, lecz kilka kilometrów za Sitnem skręcamy w drogę asfaltową w lewo (na zachód). Czerwony szlak. Dojeżdżamy do Ręszowa, w którym mijamy kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Drogą asfaltową wśród pól wjeżdżamy do Siedlec gdzie kończymy jazdę czerwonym szlakiem. Docieramy do ruchliwej drogi z Lubina do Ścinawy mijając kościół św. Michała Archanioła. Niewielki kawałek tą ruchliwą drogą (ostrożnie) i skręcamy w prawo (na północ). Za wsią kończy się asfalt, a my drogą polną jedziemy na północ, a potem skręcamy na zachód. Wjeżdżamy do Księginic. Skręcając w prawo (na zachód) podążamy do Lubina. 3 kilometry i ponownie jesteśmy przy drodze nr 3 biegnącej z Wrocławia do Zielonej Góry. Kilkaset metrów poboczem tej drogi. Bardzo ostrożnie. Docieramy do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Przedostajemy się na drugą stronę drogi i ścieżką rowerową wzdłuż tej drogi (na północ) docieramy do ulicy Szkolnej. Dalej tą ulicą do ulicy Konstytucji 3 Maja i ulicą Bilińskiego dojeżdżamy do ulicy Parkowej i kończymy wycieczkę.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
8 kwietnia 2016 jedrula77 napisał:
Fajna trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0