Z Lubina do Mierzowic

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Mierzowic
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8969
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 42,1 km
 • Przewyższenie: 46,12 m
 • Suma podejść: 252,12 m
 • Suma zejść: 252,13 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63149
Mierzowice_3a
Tym razem proponujemy bardzo ciekawą i urozmaiconą trasę biegnącą lasami i wśród pól do Mierzowic w pobliżu Prochowic.
Pętla Lubin-Mierzowice-Niemstów-Lubin
Długość trasy – 42 km.
Wycieczkę rozpoczynamy przy siedzibie PTTK w Rynku w Lubinie. Kierujemy się ulicą Mieszka I, a potem przez Skwer Wyżykowskiego do ronda. Przeskakujemy na drugą stronę i wzdłuż ulicy Paderewskiego, a następnie Piłsudskiego, ścieżką rowerową, podążamy na kraniec osiedla Przylesie. Tam wjeżdżamy w las i wjeżdżamy na żółty szlak pieszy. Tym szlakiem będziemy jechać aż do Mierzowic. Szlak jest dobrze oznakowany (wrzesień 2010 r.). Przez las i łąkami dojeżdżamy do Osieka. Mały kawałek główną drogą tej wsi na wschód (w lewo), a następnie pod górkę i łąkami do drogi asfaltowej biegnącej do Pieszkowa. W Pieszkowe, na głównym skrzyżowaniu, jedziemy w lewo (na wschód). Pod koniec wsi szlak skręca pod kątem prostym na południe (w prawo). Polami i lasem dojeżdżamy do Miłoradzic. Koło kościoła Świętej Trójcy kierujemy się na południe. Trasa powoli kieruje się na południowy wschód. Ciągle las. W tym lesie wjeżdżamy na najwyższy punkt trasy - 149 m n.p.m. Trasa powoli zmienia kierunek na wschodni. Dojeżdżamy do drogi łączącej Zieloną Górę z Wrocławiem. Uwaga droga jest bardzo ruchliwa. Przeskakujemy na drugą stronę i asfaltem do Mierzowic i dalej do Gromadzynia. W Gromadzyniu, przy krzyżu, jedziemy prosto i wpadamy na drogę polną, którą dojeżdżamy do Redlic. W tej wsi jedziemy polną drogą do wschodniego krańca wsi Niemstów. Trafiamy na drogę asfaltową, docierając do najniższego punktu trasy - 102 m n.p.m. Przed boiskiem skręcamy na północ (w prawo). Polną drogą kilka kilometrów jedziemy do Czerńca. Po drodze przekraczamy rzekę Zimnicę. W Czerńcu skręcamy w lewo (na zachód). Jedziemy dalej prosto wjeżdżając na drogę polną, która w pewnym momencie przejeżdża przez las i w ten sposób dojeżdżamy do boiska piłkarskiego w Kłopotowie. Skręcamy ostro w prawo (na północ) i asfaltem docieramy do drogi łączącej Ścinawę z Lubinem. Po drodze mijamy oczyszczalnię ścieków i wysypisko śmieci. Przy drodze ze Ścinawy skręcamy w lewo i ścieżką rowerową dojeżdżamy do drogi nr 3 z Wrocławia do Zielonej Góry. Na "światłach" przeskakujemy na drugą stronę i ścieżką rowerową docieramy do ronda i dalej do siedziby PTTK w Rynku, zamykając w ten sposób pętle.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolina Baryczy. Część zachodnia
Dolina Baryczy. Część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa częsci zachodniej Doliny Baryczy obejmuje obszar od Rudy Sułowskiej do ujścia Baryczy do Odry. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 16°16’ - 17°09’ długości geograficznej wschodniej oraz 51°19’-51°42’ szerokości geograficznej północnej....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
12 listopada 2016 kys30 napisał:
:)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.