Z Lubina do Chocianowa przez Brunów

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
Z Lubina do Chocianowa przez Brunów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8970
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 49,5 km
 • Przewyższenie: 54,45 m
 • Suma podejść: 266,88 m
 • Suma zejść: 266,88 m
 • Data: 6 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Lubin
63148
DSC0013376
Z Lubina do Chocianowa przez Brunów
Długość trasy – 50 km.
Wycieczkę rozpoczynamy przy starej wieży ciśnień na Osiedlu Polne. Kierujemy się w kierunku sklepu Real, przejeżdżamy przez parking docierając do ulicy Stary Lubin. Przecinamy ją w poprzek i ścieżką wśród pól podążamy do Krzeczyna Małego żółtym szlakiem pieszym. Do Krzeczyna Małego docieramy przy jego wschodnim krańcu. Krótki odcinek szosą bardzo ruchliwą i pod kątem prostym skręcamy w prawo (na północ). Jedziemy wśród pól, a gdy droga się rozwidla skręcamy w lewo (na zachód). Dojeżdżamy do drogi poprzecznej, którą kierujemy się ponownie na północ (w prawo). Nadal jedziemy żółtym szlakiem, który w pewnym momencie skręca na północny-zachód i wchodzi do lasu. Jadąc przez las osiągamy najwyższy punkt wyprawy (194 m n.p.m.) i docieramy do Brunowa. Gdy dojedziemy do głównej szosy przez wieś skręcamy w prawo (na północny-zachód). Kierujemy się na Szklary. Wnet jednak skręcamy w lewo (na zachód) w drogę polna. Teraz trasa biegnie po byłym torowisku aż do Chocianowca. Droga nieznacznie niekiedy skręca to na południe, to na północ i pomiędzy Trzebnicami a Chocianowcem biegnie równolegle do szosy, a nasz szlak podąża tuż za domami. W połowie Chocianowca, tuż obok byłej stacji kolejowej, kierujemy się w prawo (na północ) szeroką drogą polną. W pewnym miejscu, tuż przy wlocie do lasu, kierujemy się na zachód. Droga podąża do Chocianowa. Przed tym miastem natykamy się na duży staw. Za nim wjeżdżamy w ulicę Spacerową, którą dojeżdżamy do Wesołej. Tą ulicą dojeżdżamy do Lipowej, a następnie do Kolejowej, a tą z kolei do Placu Wolności, czyli chocianowskiego rynku. Można tu zobaczyć kościół św. Józefa Robotnika, a tuż za placem bardzo interesujący zespół pałacowy. Wiele informacji można znaleźć na stronie prowadzonej przez Zbigniewa Machonia www.cosanow.pl. Wracamy ulicami Kolejową, a następnie Głogowską. Tuż za miastem, na rozwidleniu dróg, jedziemy w prawo (na wschód), mając cmentarz po lewej ręce. Drogą asfaltową jedziemy do Trzemielowa, a następnie do Szklar Dolnych, gdzie na skrzyżowaniu dróg kierujemy się w prawo (na południe). Dojeżdżamy do Szklar Kolonii, gdzie skręcamy w lewo w drogę asfaltową (na wschód), która za ostatnimi domami przechodzi w drogę polną. Wjeżdżamy w las. Gdy dojedziemy do szerokiej drogi szutrowej skręcamy na nią w prawo (na południe). Dojeżdżamy do zabudować byłego PGR-u w Brunowie. Skręcamy w lewo (na wschód) w niebieski szlak rowerowy, którym dojeżdżamy polami i lasem do Obory. W tej miejscowości skręcamy na szosie w prawo (na południowy-wschód) i za wsią wjeżdżamy na ścieżkę rowerową biegnącą po lewej stronie szosy (północny-wschód). W ten sposób ulicą Jana Pawła II dojeżdżamy do Lubina i do Ulicy Hutniczej. Skręcamy w tę ulicę dojeżdżamy do przejścia nadziemnego, przy którym docieramy do ulicy Osiedlowej. Tą ulicą dojeżdżamy do Parkowej i do miejsca startu.
Pełen opis trasy na stronie:
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.