Z Głuszycy na Przełęcz Trzech Dolin (799 m n.p.m.)

Dodano 13 października 2012 przez Garmin
Z Głuszycy na Przełęcz Trzech Dolin (799 m n.p.m.)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

14960
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 23,2 km
 • Czas trwania: 5 h 26 min
 • Średnia prędkość: 4,27 km/h
 • Przewyższenie: 413,16 m
 • Suma podejść: 676,05 m
 • Suma zejść: 683,49 m
 • Data: 13 października 2012
 • Lokalizacja: Głuszyca
88646
LAP001
LAP001
88649
drewniany kościół w Grzmiącej
88650
coraz bliżej Andrzejówki
88655
Widok z Rogowca 1
88656
zejście w kierunku Głuszycy
88657
za plecami Waligóra
88659
widok z Rogowca
88667
w stronę schroniska Andrzejowka
88671
w stronę Rogowca
88673
szlakowskaz przy schronisku
88674
schronisko Andrzejówka
88676
szlakowskaz przy schroniksu 1
88678
ruiny Zamku Rogowca
88683
poranek w Głuszycy
88684
pod Rupertickim spicakiem
88685
oznaczenia dróg rowerowych
88686
pamiątkowa tablica przy kamiennej bramie
88687
kamienna brama
88688
Góry Wałbrzyskie
Około godziny 6 wyruszam z domu. Jest jeszcze ciemno. Ulice mokre i ca jakiś czas muszę włączyć wycieraczki, lekko mży. Mam nadzieje ,że z każdą chwilą pogoda będzie się poprawiała.
W Głuszycy jestem kilka minut po siódmej. Nie pada deszcz i to jest najważniejsze .
Ze znalezieniem parkingu nie ma najmniejszego problemu. Zostawiam więc auto i ruszam ….szlakiem narciarskim. Latem jest to idealny szlak rowerowy i pieszy, prowadzi bowiem szerokimi, wyraźnymi i łagodnymi duktami leśnymi przez zupełne odludzia Gór Suchych. Na końcu oferuje świetne widoki na Góry Sowie.
Z Informacji wynika ,że do Schroniska Andrzejówka jest około 12 km i dystans ten pokonuje w dwie i pół godziny.
Trasa jest bardzo dobrze oznakowana , zaraz za działkami pracowniczymi w Głuszycy trzeba przejść przez trochę większy potok a mniej więcej w połowie drogi jakiś dowcipniś przestawił znak informacyjny .
W Schronisku Andrzejówka zatrzymuje się na chwilę . Wewnątrz jest czysto , ciepło i klimatycznie. Wypijam „sypaną „ kawę za 4 złote i ruszam w drogę powrotną . Tym razem obieram żółty szlak przez Turzynę i Zamek Rogowiec. Za Rogowcem szlak schodzi pięknymi mieszanymi lasami do urokliwej Grzmiącej, gdzie znajduje się drewniany kościółek.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Sowie
Góry Sowie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Sowie" zamknięta jest przez: Wałbrzych na północnym-zachodzie, Broumov na zachodzie, Radków na południu, Srebrna Góra na południowym-wschodzie. Prawdziwą osobliwością tego obszaru są podziemne obiekty militarne. Jest to...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
tombom
23 marca 2014 tombom napisał:
Trasa super, także do Nordic Walking, z wyjątkiem niewielkich odcinków. Trochę ją zmodyfikowałem. Od Granicznika poszedłem czarnym szlakiem a następnie żółtym na Waligórę. Wejście ok, natomiast zejście bardzo strome, na obsuwającej się ziemi i kamieniach; szlak w tym miejscu zupełnie nieprzygotowany z poprzewracanymi w tym miejscu drzewami w poprzek szlaku - wszystko razem stwarza duże ryzyko złamania przy schodzeniu. Nie polecam tego zejścia. Można skorzystać z czarnego szlaku do samego końca - do Schroniska Andrzejówka - całkiem przyzwoity. Po drodze poza terenem miejskim większość trasy - ani żywego ducha. Większe zagęszczenie przy Schronisku. Miejscami błoto. Ogólnie bardzo polecam trasę. Bez dużych wzniesień - w sam raz na weekendowy spacer.
boulinek11
16 listopada 2012 boulinek11 napisał:
Ciekawe zdjecia i opis.
boulinek11
20 października 2012 boulinek11 napisał:
Fajna trasa idzie do uubionych
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.