Z Bogatyni przez Czechy,Świecie do Stankowic

Dodano 23 marca 2015 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

56035
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Konno
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  2.9
  • Dystans: 37,1 km
  • Data: 16 marca 2015
  • Lokalizacja: Bogatynia
321240
Agroturystyka Gościniec u Buckich Stankowice - Sucha
Letni lub zimowy wypoczynek zaplanuj już dziś

.„WYPOCZYNEK PEŁEN WRAŻEŃ”

Pogórze Izerskie: Tanie wczasy, tani wypoczynek nad jeziorem, doskonała baza wypadowa w góry, do Czech, do Niemiec, zabytki, jazdy konne, rajdy konne, sprzęt pływający, ryby, pole namiotowe,5zł/doba pokoje gościnne od 30 zł do 40 zł osobo/doba. Zimową porą oświetlone nartostrady i wyciągi orczykowe i gondolowe na Stóg Izerski oraz kuligi szczegóły na stronie www.camping.pnet.pl
ZAPRASZAMY
321241
Ośr. Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Gościniec u Buckich"
Ośr. Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Gościniec u Buckich" Afiliowany przez PTTK organizuje rajdy konne, wycieczki konne, obozy jeździeckie.
Przyjmujemy też rajdy konne u nas jest punkt wypoczynku.
Doskonała baza wypadowa ,nad woda, w góry, do Czech i do Niemiec.
321242
Z Polski do Polski przez Liberedzki kraj
Z Bogatyni przez Frydland ,Świecie do Stankowic
321243
Agroturystyka Gościniec u Buckich
Letni lub zimowy wypoczynek zaplanuj już dziś
.„WYPOCZYNEK PEŁEN WRAŻEŃ”

Pogórze Izerskie : Tanie wczasy, tani wypoczynek nad jeziorem, doskonała baza wypadowa w góry, do Czech, do Niemiec, zabytki, jazdy konne, rajdy konne, sprzęt pływający, ryby, pole namiotowe,5zł/doba pokoje gościnne od 30 zł do 40 zł osobo/doba. Zimową porą oświetlone nartostrady i wyciągi orczykowe i gondolowe na Stóg Izerski oraz kuligi szczegóły na stronie www.camping.pnet.pl
ZAPRASZAMY
323633
U Jana
Trasa nie zbyt trudna bardzo przyjemna przez Liberecki Kraj, Czeskie wioski omijając Centrum Frydlandu można podejść pod Zamek Frydland.
(Cytat z strony e- góry Info) - (Zamek Frydlant tworzy ciekawe połączenie dwóch architektonicznych części - średniowiecznego zamku i renesansowego pałacu. Zamek powstał w połowie wieku XIII. Pierwszymi właścicielami byli Ronowcy, następnie Grabsztajnowie, a od roku 1558 zamkiem władali Redernowie. Po bitwie na Bile horze całe dobra weszły w posiadanie Albrechta z Valdsztejna. Po jego śmierci posiadłość stała się majątkiem Matyasza z Gallasu, wreszcie rodu Clam-Gallasów.
Zamkowe muzeum jest pierwszą tego typu ekspozycją w Europie środkowej. Już w roku 1801 część pałacu została udostępniona dla zwiedzających, przez ówczesnych właścicieli. Obecnie w skład ekspozycji zamkowej wchodzą; meble, szkło i porcelana a przede wszystkim bogate zbiory broni od czasów husytów przez renesans i trzydziestoletnią wojnę aż do wieku XIX. Wnętrza udostępnione do zwiedzania są kompletnie i bogato wyposażone. Na uwagę zasługuje kaplica zamkowa, wielki zbiór fajek i pokój dziecięcy z zabawkami z końca wieku XIX. Rzędy Koni i rycerstwa konnego z XVIII wieku.)
Dalej do Świecia gdzie na uwagę zasługuje Zamek odbudowywany z Ruin przez POZYTYWNYCH ZAPALEŃCÓW i za razem miłych właścicieli. Zamek pochodzi z IXIV wieku z fundacji księcia Bernarda Świdnickiego. Wzmiankowany po raz pierwszy w 1325 roku jako Svete gmach należał do systemu obronnego okręgu Kwisy, zabezpieczając szlak handlowy łączący Śląsk z Łużycami. W Świeciu jest jeszcze kościół Barokowy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (XVII w.) z Bardzo wieloma epitafiami. Dalej w kierunku Stankowic polnymi i leśnymi drogami Podziwiając krajobraz z widokiem na całe Pogórze Izerskie i Karkonosze do wsi Stankowice Do Agroturystycznego Gościńca u Buckich Gdzie jest również Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Gościniec u Buckich" Afiliowany przez PTTK. Doskonała baza wypadowa w Góry do Czech ,do Niemiec ,nad jeziorem, raj dla wędkarzy, No i oczywiście w pobliżu liczne zabytki. Dwie zapory wodne, I elektrownie wodne, Złotnicka i Leśniańska, Zamek Czocha, Zamek Rajsko, Góra Szubieniczna z Wieżą warowną, W Złotnikach Lubańskich Stary ratusz niestety już w ruinie, ale bardzo ciekawa budowla. Później można ze Stankowic szlakiem konnym Pogórza Izerskiego przejść ciekawym szlakiem do złotego potoku następnie przez Brzeziniec do Proszówki na Zamek Gryf, który wybudował w XIII w. Książę głogowski Konrad na miejscu dawnego grodu Bobrzan. Do końca XIV w. Znajdował się w rękach książąt świdnickich, później króla czeskiego Wacława IV. W 1419 r. stał się własnością rodu Schaffgotschów[2] i pozostał w ich rękach do 1798 r. W XVI w. i XVII w. Był powiększany i umacniany, m.in. poprzez dodawanie attyk do zamku górnego oraz rozbudowę zamku dolnego i bramy wjazdowej. Dwukrotnie był oblegany przez Szwedów, w 1639 zamek obronił się, lecz zdobyto go 1645 r. Sto lat później, w 1745 zajęły go wojska pruskie, a w 1778 był już silną twierdzą. W 1799 roku częściowo rozebrany na materiał do budowy folwarku usytuowanego poniżej zamku. Od tego czasu pozostaje w ruinie. Obecnie zamek jest własnością prywatną. Następnie przez wieś Młyńsko następnie do Rębiszowa i do wsi Mlądz gdzie na końcu wioski wchodzimy znów na Sudecki Szlak Konny.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Izerskie
Góry Izerskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje czeską część Góry Izerskich, malowniczego pasma Sudetów rozciągającego się na styku granic Polski, Czech i Niemiec. Region znany jest jako ważny ośrodek sportów zimowych - w tym narciarstwa biegowego. Na Polanie Jakuszyckiej odbywa się...

Mapa Góry Izerskie
Góry Izerskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Izerskie" przedstawia duży obszar polskiej i czeskiej części tych gór. Granicę mapy na zachodzie wyznacza czeski Liberec, na północy Gryfów Śląski, a na wschodzie fragment Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Na mapie znajdują...

Mapa Górne Łużyce
Górne Łużyce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie turystyczna mapa Górnych Łużyc obejmująca styk granic Polski, Czech i Niemiec - będący częścią historycznych Górnych Łużyc. Mapa zawiera aktualne przebiegi szlaków rowerowych oraz pieszych.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0