Z Bogatyni przez Czechy,Świecie do Stankowic

Dodano 23 marca 2015 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

56034
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Konno
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  2.8
  • Dystans: 37,1 km
  • Data: 16 marca 2015
  • Lokalizacja: Bogatynia
321236
Agroturystyka Gościniec u Buckich Stankowice - Sucha
Letni lub zimowy wypoczynek zaplanuj już dziś

.„WYPOCZYNEK PEŁEN WRAŻEŃ”

Pogórze Izerskie: Tanie wczasy, tani wypoczynek nad jeziorem, doskonała baza wypadowa w góry, do Czech, do Niemiec, zabytki, jazdy konne, rajdy konne, sprzęt pływający, ryby, pole namiotowe,5zł/doba pokoje gościnne od 30 zł do 40 zł osobo/doba. Zimową porą oświetlone nartostrady i wyciągi orczykowe i gondolowe na Stóg Izerski oraz kuligi szczegóły na stronie www.camping.pnet.pl
ZAPRASZAMY
321237
Ośr. Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Gościniec u Buckich"
Ośr. Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Gościniec u Buckich" Afiliowany przez PTTK organizuje rajdy konne, wycieczki konne, obozy jeździeckie.
Przyjmujemy też rajdy konne u nas jest punkt wypoczynku.
Doskonała baza wypadowa ,nad woda, w góry, do Czech i do Niemiec.
321238
Z Polski do Polski przez Liberedzki kraj
Z Bogatyni przez Frydland ,Świecie do Stankowic
321239
Agroturystyka Gościniec u Buckich
Letni lub zimowy wypoczynek zaplanuj już dziś
.„WYPOCZYNEK PEŁEN WRAŻEŃ”

Pogórze Izerskie : Tanie wczasy, tani wypoczynek nad jeziorem, doskonała baza wypadowa w góry, do Czech, do Niemiec, zabytki, jazdy konne, rajdy konne, sprzęt pływający, ryby, pole namiotowe,5zł/doba pokoje gościnne od 30 zł do 40 zł osobo/doba. Zimową porą oświetlone nartostrady i wyciągi orczykowe i gondolowe na Stóg Izerski oraz kuligi szczegóły na stronie www.camping.pnet.pl
ZAPRASZAMY
Trasa nie zbyt trudna bardzo przyjemna przez Liberecki Kraj, Czeskie wioski omijając Centrum Frydlandu można podejść pod Zamek Frydland.
(Cytat z strony e- góry Info) - (Zamek Frydlant tworzy ciekawe połączenie dwóch architektonicznych części - średniowiecznego zamku i renesansowego pałacu. Zamek powstał w połowie wieku XIII. Pierwszymi właścicielami byli Ronowcy, następnie Grabsztajnowie, a od roku 1558 zamkiem władali Redernowie. Po bitwie na Bile horze całe dobra weszły w posiadanie Albrechta z Valdsztejna. Po jego śmierci posiadłość stała się majątkiem Matyasza z Gallasu, wreszcie rodu Clam-Gallasów.
Zamkowe muzeum jest pierwszą tego typu ekspozycją w Europie środkowej. Już w roku 1801 część pałacu została udostępniona dla zwiedzających, przez ówczesnych właścicieli. Obecnie w skład ekspozycji zamkowej wchodzą; meble, szkło i porcelana a przede wszystkim bogate zbiory broni od czasów husytów przez renesans i trzydziestoletnią wojnę aż do wieku XIX. Wnętrza udostępnione do zwiedzania są kompletnie i bogato wyposażone. Na uwagę zasługuje kaplica zamkowa, wielki zbiór fajek i pokój dziecięcy z zabawkami z końca wieku XIX. Rzędy Koni i rycerstwa konnego z XVIII wieku.)
Dalej do Świecia gdzie na uwagę zasługuje Zamek odbudowywany z Ruin przez POZYTYWNYCH ZAPALEŃCÓW i za razem miłych właścicieli. Zamek pochodzi z IXIV wieku z fundacji księcia Bernarda Świdnickiego. Wzmiankowany po raz pierwszy w 1325 roku jako Svete gmach należał do systemu obronnego okręgu Kwisy, zabezpieczając szlak handlowy łączący Śląsk z Łużycami. W Świeciu jest jeszcze kościół Barokowy kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (XVII w.) z Bardzo wieloma epitafiami. Dalej w kierunku Stankowic polnymi i leśnymi drogami Podziwiając krajobraz z widokiem na całe Pogórze Izerskie i Karkonosze do wsi Stankowice Do Agroturystycznego Gościńca u Buckich Gdzie jest również Ośrodek Górskiej Turystyki Jeździeckiej "Gościniec u Buckich" Afiliowany przez PTTK. Doskonała baza wypadowa w Góry do Czech ,do Niemiec ,nad jeziorem, raj dla wędkarzy, No i oczywiście w pobliżu liczne zabytki. Dwie zapory wodne, I elektrownie wodne, Złotnicka i Leśniańska, Zamek Czocha, Zamek Rajsko, Góra Szubieniczna z Wieżą warowną, W Złotnikach Lubańskich Stary ratusz niestety już w ruinie, ale bardzo ciekawa budowla. Później można ze Stankowic szlakiem konnym Pogórza Izerskiego przejść ciekawym szlakiem do złotego potoku następnie przez Brzeziniec do Proszówki na Zamek Gryf, który wybudował w XIII w. Książę głogowski Konrad na miejscu dawnego grodu Bobrzan. Do końca XIV w. Znajdował się w rękach książąt świdnickich, później króla czeskiego Wacława IV. W 1419 r. stał się własnością rodu Schaffgotschów[2] i pozostał w ich rękach do 1798 r. W XVI w. i XVII w. Był powiększany i umacniany, m.in. poprzez dodawanie attyk do zamku górnego oraz rozbudowę zamku dolnego i bramy wjazdowej. Dwukrotnie był oblegany przez Szwedów, w 1639 zamek obronił się, lecz zdobyto go 1645 r. Sto lat później, w 1745 zajęły go wojska pruskie, a w 1778 był już silną twierdzą. W 1799 roku częściowo rozebrany na materiał do budowy folwarku usytuowanego poniżej zamku. Od tego czasu pozostaje w ruinie. Obecnie zamek jest własnością prywatną. Następnie przez wieś Młyńsko następnie do Rębiszowa i do wsi Mlądz gdzie na końcu wioski wchodzimy znów na Sudecki Szlak Konny.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Izerskie
Góry Izerskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Izerskie" przedstawia duży obszar polskiej i czeskiej części tych gór. Granicę mapy na zachodzie wyznacza czeski Liberec, na północy Gryfów Śląski, a na wschodzie fragment Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Na mapie znajdują...

Mapa Górne Łużyce
Górne Łużyce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie turystyczna mapa Górnych Łużyc obejmująca styk granic Polski, Czech i Niemiec - będący częścią historycznych Górnych Łużyc. Mapa zawiera aktualne przebiegi szlaków rowerowych oraz pieszych.

Mapa Góry Izerskie
Góry Izerskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje czeską część Góry Izerskich, malowniczego pasma Sudetów rozciągającego się na styku granic Polski, Czech i Niemiec. Region znany jest jako ważny ośrodek sportów zimowych - w tym narciarstwa biegowego. Na Polanie Jakuszyckiej odbywa się...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0