Wzgórza Dalkowskie (Annabrzeskie Wąwozy - Dalkowskie Jary - Dalków - Góra św Anny)

Dodano 14 kwietnia 2017 przez plik GPX
Wzgórza Dalkowskie (Annabrzeskie Wąwozy - Dalkowskie Jary - Dalków - Góra św Anny)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

95859
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 16,5 km
 • Czas trwania: 6 h 7 min
 • Średnia prędkość: 2,7 km/h
 • Przewyższenie: 351,79 m
 • Suma podejść: 1 449,47 m
 • Suma zejść: 1 545,81 m
 • Data: 8 kwietnia 2017
 • Lokalizacja: Mierzów
570154
IMGP9735
570155
IMGP9667
570156
IMGP9704
570157
IMGP9717
570158
IMGP9670
570159
IMGP9745
570160
IMGP9688
Trasa rozpoczyna i kończy się we wsi Mierzów. Pierwszy etap to Rezerwat Annabrzeskie Wąwozy. Ciekawostką i niestety negatywnym zaskoczeniem są tablicę informujące o wieży widokowej, której niestety już nie ma :/ Następnie trasa ciągnie się w stronę Góry Jana - Bonowskiej Góry najwyższego wzniesienia 228 mnpm, głównym grzbiet a raczej garbem Kocich Gór ;) Następnie wchodzimy na teren drugiego rezerwatu Dalkowskie Jary. Widowiskowe podejścia i zejścia oraz stanowiska wczesnośredniowiecznych grodzisk plemienia Dziadoszan to uroki tego miejsca. Po drodze również ruiny schroniska i restauracji poniemieckiej tzw. Gasthaus. Kolejny etap to zejście do Dalkowa - tutaj ruiny zabytkowego dworu wraz z założeniem parkowym (częściowa rewitalizacja) oraz początek Dalkowskich Tras Nordic Walking, o których informuje tablica. Ostatni etap to Góra Świętej Anny. Wyjątkowo strome podejście i zabytkowa kaplic Świętej Anny na szczycie. Dalej pozostał już tylko powrót do Mierzowa. Ważna uwaga: szlak pieszy to czarny, szlak rowerowy to niebieski.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Bory Dolnośląskie
Bory Dolnośląskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Dolnośląskich swoim zasięgiem obejmuje obszar samych Borów, Dolne Łużyce (także z częścią niemiecką) oraz Przemkowski Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Łuku Mużakowa. Wschodnią granicę mapy wyznaczają Głogów i Chojnów....

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Marek79
14 kwietnia 2017 Marek79 napisał:
Super tereny i fajne zdjęcia ;-)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.