Wzdłuż Wisły do Kazimierza

Dodano 11 lipca 2013 przez rysowanie
Wzdłuż Wisły do Kazimierza
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25082
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 146 km
 • Przewyższenie: 61,5 m
 • Suma podejść: 99,47 m
 • Suma zejść: 41,54 m
 • Data: 29 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Polska, mazowieckie, Warsaw
136313
Plac Zamkowy
Poniższą trasę można potraktować na dwa sposoby: albo podzielić ją na dwa dni lub połknąć ją w całości:) Druga opcja dedykowana raczej dla osób jeżdżących aktywnie, przygotowujących się do długich, wakacyjnych rajdów:)

Startujemy rankiem, z Placu Zamkowego. Przed trasą trzeba się porządnie wyspać i... najeść:) Bogatą ofertę śniadaniową prezentują kawiarnie zlokalizowane w okolicach Starego Miasta. Gotowi? Ruszamy! :)
136314
Wiatr we włosach na Wale Miedzeszyńskim
Szczególnie polecam relaksacyjną jazdę po ścieżce rowerowej położonej na Wale: jest długa i porządnie wykonana :)
136315
Sklepy dla zapominalskich.
W tej okolicy zlokalizowane są 3 sklepy rowerowe położone w niewielkiej odległości od siebie.
136316
Wygodny postój
Mimo prostej drogi, atrakcji na trasie dostarcza nam otaczająca nas przyroda. Do postojów zachęcają sady i łąki, a także nazwy miejscowości - tutaj: Wygoda :)
136317
Ślad z przeszłości
Warto wiedzieć, że tereny po których się przemieszczamy zamieszkiwane były już od czasów przedhistorycznych. W Oblinie zlokalizowane jest jedno z najistotniejszych stanowisk kultury przeworskiej, gdyż było ono wysunięte najbardziej na północ, dzięki czemu zaobserwować możemy tu mieszanie się wpływów różnych kultur.
136318
Z wizytą u Kościuszki
Maciejowice to miejsce znane wielu osobom ze słyszenia. Jednak niewiele osób pamięta co się tu wydarzyło. I szczerze mówiąc, nie ma się czemu dziwić - to tutaj ranny Kościuszko został wzięty do niewoli. Mimo smutnej historii, warto zajrzeć do tego małego, spokojnego miasteczka, odpocząć na niewielkim rynku i zjeść dobre lody :)
Osobom, które pragną podzielić trasę na dwa dni, tutaj polecam poszukiwania noclegu i wieczorne wyjście na piwo - w miesiącach lipcu i sierpniu organizowane są tu liczne festyny i imprezy z tańcami.
Resztę zapraszam do dalszego podróżowania:)
136319
Granica
Warto sobie zrobić zdjęcie na granicy ;)
136320
Aksamitna droga
Wspaniała droga, którą aż przyjemnie się jedzie. Całość wzdłuż Wisły, niewielki ruch samochodów. Idealna na postój
136321
Puławy
Miasto o ciekawej historii. Warto zobaczyć pierwsze w Polsce muzeum - Świątynię Sybilli.
136322
Dotarłeś do celu
W końcu! Po tak ciężkim dniu należy się relaks w jednej z knajpek na rynku. Ale wcześniej - obowiązkowy spacer z aparatem i podziwianie pięknego usytuowania miasta!
Jutro wstaniesz i zaczniesz zastanawiać się jak wrócić - mogę polecić dwie opcje (poza oczywiście powrotem na rowerze ;)): powrót pociągiem z Puław lub powrót busem bezpośrednio z Kazimierza (niektórzy przewoźnicy bez problemu zabierają po kilka rowerów).
Ale dzisiaj jeszcze nie myśl o tym. Usiądź na rynku lub nad Wisłą i zacznij planować kolejną podróż :)
Trasa dla aktywnych :) Ze względu na długość można ją podzielić na dwa dni. Osobom chcącym sprawdzić swoją wytrzymałość mogę szczerze zarekomendować przejechanie całości w jeden dzień - jest świetna ze względu na mały ruch na 801 i płaską drogę:) Trasa ta jest idealna do treningu przed większą wyprawą:) Startujemy z okolic zamku królewskiego w Warszawie i na zamku także kończymy, tyle, że w Kazimierzu Dolnym. Miło jest także przejść się wąskimi, brukowanymi uliczkami i posłuchać śpiewu na rynku, a także dodatkowo mieć świadomość, że zdobyło się to miejsce siłą własnych mięśni i wewnętrzną wytrwałością :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Północno-wschodnie okolice Warszawy
Północno-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic ograniczona jest przez:: Wyszków na północy, Nowy Dwór Mazowiecki na zachodzie, Warszawę na południu, Korytnicę na wschodzie. Mapa obejmuje fragment Kampinoskiego Parku Narodowego i prawie całe Jezioro Zegrzyńskie. Jest to...

Mapa Puszcza Kozienicka
Puszcza Kozienicka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka,...

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
talib79
21 marca 2014 talib79 napisał:
Cześć, Polecacie jakąś miejscówkę do kimania po drodze? :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0