wzdłuż Drawy (Drawsko - Stare Osieczno)

Dodano 18 czerwca 2018 przez plik GPX
wzdłuż Drawy (Drawsko - Stare Osieczno)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

126436
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  4.6
  • Dystans: 65,4 km
  • Czas trwania: 8 h 40 min
  • Średnia prędkość: 7,53 km/h
  • Przewyższenie: 71,61 m
  • Suma podejść: 389,36 m
  • Suma zejść: 353,31 m
  • Data: 17 czerwca 2018
  • Lokalizacja: Drawsko, Krzyż Wielkopolski, Stare Osieczno
719794
Krzyż Wielkopolski
śluza nr 22
719795
Drawa
719796
nad Drawą
bunkier umocnień Wału Pomorskiego
719797
Przeborowo
719798
Drawsko
most na Noteci i granica polsko-niemiecka 1920-1939
719799
Stare Osieczno
most na Drawie
719800
Pilsko
ruiny młyna wodnego
719801
Zacisze
schody do pałacu
719802
Zacisze
grób Hansa Paasche
719803
Zacisze
najgrubszy jesion w Polsce
719804
Stare Osieczno
zamaskowany bunkier obserwacyjny
719805
Stare Osieczno
bunkier Wału Pomorskiego
Na całej trasie najgorszym wrogiem okazał się piasek. Mniej dawał się we znaki na szerokim, częściowo utwardzanym trakcie do Starego Osieczna ale znacznie spowalniał po drugiej stronie rzeki. Przeprawa przez Noteć śluzą w Krzyżu jest w zasadzie zabroniona i wymaga przejścia przez zagrodę śluzowego, co szczególnie przy większej grupie może okazać się dość niezręczne. Do dawnej osady Zacisze zaprowadzi nas żółty szlak rowerowy zaczynający się tuż za wiatą za ruinami młyna Pilsko, choć wystarczy nie zbaczać z głównej drogi. Oznaczona zieloną strzałką ścieżka edukacyjna od schodów doprowadza do grobu Hansa Paasche. W pobliżu schodów, po lewej warto zobaczyć pomnikowy okaz jaworu o obwodzie ok 6 m, najgrubszy bodajże na terenie Lasów Państwowych. Wyjeżdżamy na szosę przy kempingu i restauracji, co ważne gdyż to jedyny punkt gastronomiczny na trasie. Od Starego Osieczna często napotykamy wysadzone poniemieckie bunkry stanowiące południową część Wału Pomorskiego. Warto odszukać na starym cmentarzu przy drodze do Głuska zamaskowany schron obserwacyjny, wkomponowany w słupek ogrodzenia. Nie ma co liczyć na czerwony szlak pieszy od Starego Osieczna do Drawin. Jego znakowanie jest makabryczne. Ciut lepiej wygląda czarny szlak rowerowy ale nie wiadomo skąd i dokąd prowadzi. Dość zawiłe okazało się poprawne przejście Łęczyna do mostu na Strudze Mierzęcińskiej. Pewnym ułatwieniem na całej trasie są drogowskazy w węzłowych punktach. W kilku miejscach marszruta styka się prawie z nurtem Drawy (np. przy leśniczówce Dębina). Jazda innym rowerem niż terenowy nie będzie przyjemna. Warto podczas wędrówki zapewnić sobie komunikację z satelitami GPS. Korzystałem z map: Drawieński Park Narodowy (WZKart. 1: 50 000), Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki (Topmapa, 1: 75 000) oraz Nadleśnictwo Krzyż (Lasy Państwowe, 1: 40 000).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.