Wyżyna Ojcowska

Dodano 20 października 2019 przez aplikację Android
Wyżyna Ojcowska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

161055
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 43,9 km
 • Czas trwania: 3 h 49 min
 • Średnia prędkość: 11,47 km/h
 • Przewyższenie: 212,5 m
 • Suma podejść: 1 136,35 m
 • Suma zejść: 1 170,32 m
 • Data: 20 października 2019
 • Lokalizacja:
908925
Jesień
też może być piękna. Ale świadomość, ze dzień jest coraz krótszy, a za pasem ohydny listopad i jeszcze gorszy grudzień działa deprymująco.
908927
Szczyt, 513 m
i wjechałem! Nawet nie było tak źle, wysokość względna jest niewielka.
908928
Ojcowski Park Narodowy
Najmniejszy z naszych parków narodowych.
908929
Skały
Pewnie te w okolicy Zawiercia czy Myszkowa są większe i bardziej okazałe, ale tym też nic nie brakuje.
908930
relikt zamku
te niepozorne skały dźwigały niegdyś zamek Konrada Mazowieckiego, kiedy ten bezskutecznie walczył z Henrykiem Brodatym o Kraków
908931
Relikt zamku Henryka Brodatego
Słynny zamek w Pieskowej Skale minąłem obojętnie - został zbudowany o conajmniej 200 lat za późno, by wzbudzić moje zainteresowanie. Natomiast na tych skałach odkryto resztki zamku, zbudowanego przez Henryka Brodatego, zatem w początkach XIII wieku!!!
909154
Grodzisko
Najwyższy punkt całej Wyżyny Olkuskiej. Zaraz tam wjadę. Co, ja nie wjadę?
Trasa niełatwa, w cholerę podjazdów, na dodatek parę razy niepotrzebnie nadłożyłem drogi: raz zatrzymała mnie nieprzejezdna droga (remont, nawet bokiem nie dało się przejechać), raz rozlewisko na drodze.
jechałem z trochę smętną miną, bo to druga połowa października, zatem ze świadomością gdzieś z tyłu głowy, że to prawdopodobnie ostatnia w tym roku wycieczka.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Ojcowski Park Narodowy
Ojcowski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.