category-icon

Wypad do Torunia czyli... Noworoczna setka ;)

101 km
8 h 24 min
549 m
Bydgoszcz, Toruń

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-01-01
Bydgoszcz, Toruń
category-icon
101 km
549 m
549 m
Łatwy
8 h 24 min
4.8/6
Po wschodniej stronie Wisły mamy 4 szlaki łączące Bydgoszcz z Toruniem. Tym razem wybór padł na trasę przez gminę Unisław. To chyba najbardziej prorodzinny szlak łączący te dwa miasta. Jego dużym plusem jest fakt, że od rogatek Bydgoszczy do samego Torunia prowadzi tylko drogami rowerowymi lub ciągami pieszo-rowerowymi (pomijając odcinek 400m. drogi osiedlowej przeprowadzającej nas przez osiedle Zabasta w Ostromecku)
Jeżeli chcemy zrobić wycieczkę na dystansie ok. 50km. wykorzystując ten szlak to też nie ma problemu - w jedną stronę możemy skorzystać z pociągu.
Trasę można podzielić na dwa etapy: pierwszy (jadąc od Bydgoszczy) to miejscami pofałdowany szlak o nawierzchni mieszanej (asfalt, szutry, kostka) prowadzący w większości ciągami pieszo-rowerowymi, drogami i ścieżkami leśnymi. Którego bieg przecina lasy, pola i miejscowości wzdłuż drogi powiatowej 551. I drugi, który jest typową asfaltową drogą rowerową (z dopuszczonym ruchem pieszym), który ciągnie się od zjazdu w prawo z drogi 551, aż do samego Torunia.
Jedynymi niespodziankami, mogącymi podczas jazdy utrudnić nam nieco życie są podjazdy (ale tylko w kierunku do Torunia) oraz wiatr, który może być odczuwalny na otwartych przestrzeniach, które będziemy pokonywać od miejscowości Raciniewa do Różankowa. Poza tym, łatwo i przyjemnie czyli typowy "niedzielny" szlak :)

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Brda - cz. południowa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Brda - cz. południowa

Mapa Brda przedstawia szlak kajakowy rzeką Brdą, od Tucholi do Bydgoszczy. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe.

Mapa jest zorientowana zgodnie z kierunkiem płynięcia.

Nadleśnictwo Żołędowo
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nadleśnictwo Żołędowo
Mapa ukazująca najciekawsze zakątki terenów bezpośrednio stykających się z Bydgoszczą. Swoim zasięgiem obejmuje obszar od Świekatowa na północy do bydgoskiego lotniska im. F. Chopina na południu, Równoleżnikowo rozciąga się zaś od wschodnich rogatek Nakła nad Notecią na zachodzie aż za Dąbrowę Chełmińską na wschodzie. Mapa składa się z dwóch płacht: jedna to mapa płd-zach części Nadleśnictwa Żołędowo w skali 1:30 000, druga zaś obejmuje mapę części płn-wsch w skali 1:50 000. Dokładna informacja leśna zapewni bezproblemowe poruszanie się po terenie nadleśnictwa, łatwe odnajdywanie się w terenie (choćby za pomocą numerów słupków oddziałowych). Na mapie umieszczono także liczne ciekawostki turystyczno-krajoznawcze oraz oczywiście aktualne i weryfikowane przebiegi szlaków i tras turystycznych.
Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku

Aktualizowana w terenie mapa krajoznawcza Ziemi Chełmińskiej. Na mapie zaznaczono w postaci ikon najważniejsze atrakcje turystyczne regionu. Mapa obejmuje swym zasięgiem Chełmno, Toruń, Chełmżę, Świecie, Grudziądz, Golub-Dobrzyń oraz Bydgoszcz. Rok wydania 2017

Kujawy - mapa atrakcji turystycznych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kujawy - mapa atrakcji turystycznych

Krajoznawcza mapa Kujaw z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi w postaci grafik. Mapa Kujawy to doskonała propozycja szczególnie dla turystów, którzy podróżują samochodem.