Wycieczka z Melsztyna do Ciężkowic

Dodano 17 grudnia 2010 przez Garmin
Wycieczka z Melsztyna do Ciężkowic
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1036
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Motocykl
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 76,7 km
 • Przewyższenie: 280,23 m
 • Suma podejść: 923,34 m
 • Suma zejść: 955,55 m
 • Data: 24 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Gródek n. Dunajcem
1745
Malopolska-003.png
Ruiny zamku w Melsztynie
1746
Malopolska-013.png
Rynek w Zakliczynie
1747
Malopolska-028.png
Drewnianych kościoł p.w. Matki Boskiej Różancowej w Przydonicy
1748
Malopolska-035.png
We wsi znajduje się zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, który obecnie znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej.
1749
Malopolska-060.png
Grudek nad Dunajcem i Malpia wyspa
1750
Malopolska-064.png
Kosciolek na wzgorzu w Wilczyskiej
1751
Malopolska-083.png
Skamieniale Miasto w Ciezkowicach
Trasa na rower szosowy lub na motor. Prawie 77 km ale po ciekawym i zróżnicowanym terenie. Rozpoczynamy od zwiedzania ruin Zamku Melszyn. Z głównej drogi 980 oznaczony skręt na Zamek, ale później bez żadnych znaków trzeba skręcić w pierwsza mała dróżkę w lewo , bardzo stromo na sam szczyt wzniesienia. Po 300 metrach strzałka do ruin. Tu 5 minutowy spacerek do ruin zamku (nie za dużo zostało z początkowo zamku gotyckiego (1340) a później renesansowej warowni (1550) - patrz zdjęcie). Wracamy na główna drogę , później jedziemy droga 975 , mijamy Zakliczyn. Za miejscowością Podole-Gorne , skręcamy w lewo i po około 2 km dojeżdżamy do Przydonicy gdzie znajduje się pierwszy z drewnianych kościołków p.w. Matki Boskiej Różancowej. Powrót do 975 i po krętej drodze dojeżdżamy do największej miejscowości letniskowej nad jeziorem Rożnowskim - Gródku nad Dunajcem. Tu można poplażować i nacieszyć się kąpieliskiem. Po kąpielach malowniczymi zygzakami wzdłuż jeziora przemierzamy kolejne kilometry!! Z głównej drogi w Sienne skręcamy w lewo na Siedlce i mijamy kolejne nowosądeckie wsie. Po dojechaniu do głównej drogi 981 , skręcamy w lewo i po przejechaniu 200 metrów , skręcamy w prawo , przez przejazd kolejowy jedziemy 300 metrów w górę i na wzgórzu przy cmentarzu znajduje się drugi obiekt z listy kościółków drewnianych w Wojnarowej ............... Po przejechaniu Bobowej ( znana w okolicy Synagoga Żydowska) dojeżdżamy do końcowej miejscowości trasy, będącej zarazem główna atrakcja trasy. To Rezerwat Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach!!( Rezerwat przyrody nieożywionej "Skamieniałe Miasto" położony jest około 700 m na południe od centrum Ciężkowic, na połnocno-zachodnich stokach wzniesienia "Skała"(365 m n.p.m).
Obszar "Skamieniałego Miasta" jest pierwszym w Karpatach, gdzie zostały rozpoznane struktury kopalnych podmorskich osuwisk. W pojęciu światowego dziedzictwa geologicznego jest to szczególnie ważny motyw ochrony, promujący dany obszar na europejską listę tej rangi zabytków. Skałki występujące w rezerwacie zbudowane są z piaskowca ciężkowickiego, który pojawił się około 30 mln lat temu (era kenozoiczna, epoka dolno-eoceńska).
W 1948 roku utworzono rezerwat przyrody nieożywionej o powierzchni 15 ha. Przez "Skamieniałe Miasto" prowadzi jeden szlak koloru niebieskiego. Czas przejścia : od 60 do 90 minut.)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Niski" zamyka się w granicach wyznaczonych przez Krynicę i Grybów na zachodzie, Szczawne i Komańczę na wschodzie, Gorlice na północy oraz Krynicę i część Słowacji na południu. Wydanie 14, 2017

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0