Wycieczka Szklarska Poręba - Śnieżne Kotły

Dodano 14 listopada 2020 przez rysowanie
Wycieczka Szklarska Poręba - Śnieżne Kotły
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

193751
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.2
 • Dystans: 15,4 km
 • Przewyższenie: 789,1 m
 • Suma podejść: 1 013,79 m
 • Suma zejść: 1 013,67 m
 • Data: 13 września 2020
 • Lokalizacja: Szklarska Poręba
1098719
Wyciąg na Szrenicę
Kolej krzesełkowa na Szrenicę („Szrenica I” i „Szrenica II”) – całoroczna dwuodcinkowa kolej krzesełkowa z krzesełkami 2-osobowymi, ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę, w Karkonoszach. Przebiega przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Funkcjonuje w ramach SkiArena Szrenica. Stanowi najłatwiejszy sposób dotarcia ze Szklarskiej Poręby na Śląski Grzbiet. Operatorem kolei są Sudety Lift Sp. z o.o.
1098720
Start wycieczki
1098721
Szrenica
Szrenica (1362 m n.p.m., niem. Reifträger) – szczyt górski położony w zachodniej części Karkonoszy, w pobliżu granicy państwowej z Czechami, na południe od Szklarskiej Poręby. Doskonały punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie, a także Karkonosze czeskie.
1098722
Schronisko pod Szrenicą
Schronisko położone jest na wysokości 1362 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, na szczycie Szrenicy. Schronisko na Szrenicy to duży masywny murowany budynek zbudowany na kopulastym szczycie Szrenicy, 60 m powyżej głównego grzbietu Karkonoszy. Należy do największych wysokogórskich schronisk w Karkonoszach.
1098723
Trzy świnki
Trzy Świnki – grupa zamczysk skalnych położona w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy, znajdująca się na południowych stokach Szrenicy, na początku Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej.
1098724
Przesiadka na wyciągu
1098725
Górna stacja wyciągu
1098726
Twarożnik
Twarożnik – skałka granitowa w Sudetach Zachodnich, w paśmie Karkonoszy.
Twarożnik położony jest na granicy polsko-czeskiej, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy, w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą a Sokolnikiem, powyżej Mokrej Przełęczy, właściwie na zachodnim zboczu Sokolnika, na wysokości ok. 1320 m n.p.m.
1098727
Łabski Szczyt
Łabski Szczyt – szczyt na Głównym Grzbiecie Karkonoszy (wierzchowinie), w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, pomiędzy Szrenicą na zachodzie a Śnieżnymi Kotłami na wschodzie. Jest czwartym szczytem w polskiej części Karkonoszy pod względem wysokości, po Śnieżce, Smogorni i Wielkim Szyszaku.
1098728
Śnieżne kotły
Śnieżne Kotły – kotły polodowcowe w Karkonoszach, w południowo-zachodniej Polsce.
1098729
Schronisko pod Łabskim Szczytem
Schronisko rozlokowane jest na hali pod Łabskim Szczytem na krawędzi Łabskiego Kotła i na wysokości 1168 m n.p.m. Teren porasta bogata roślinność, między innymi kosodrzewina, jarzębina, borówka czernica, wrzos. Z rzadkich roślin alpejskich: ciemiężyca zielona. Dzięki obfitości roślin żyje tu wiele gatunków owadów.
1098730
Koniec
1098731
Czarcia Ambona
Granitowa grzęda o wysokości kilku metrów na głównym grzbiecie Karkonoszy ponad Śnieżnymi Kotłami, wyrastająca dość niespodziewanie tuż przy stacji przekaźnikowej TV (ok. 1495 m n.p.m.). Z rejonu skałki ładne widoki na Duży Śnieżny Kocioł oraz, po przeciwnej stronie, wzniesienia okalające źródliskową dolinę Łaby. Obok skałki przebiega szlak czerwony Hala Szrenicka – Przełęcz Karkonoska, a także szlak żółty z Hali pod Łabskim Szczytem prowadzący dalej po stronie czeskiej przez Jelenią Studzienkę na Łabską Łąkę.
1098732
Kukułcze skały
Kukułcze Skały położone są w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w zachodniej części Karkonoszy, na północnym zboczu Śląskiego Grzbietu, pomiędzy dolinami Szrenickiego Potoku i Bystrego Potoku, na wysokości ok. 1053-1125 m n.p.m.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej zazaczone szlaki, wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na zachodzie oraz Velka...

Mapa Górne Łużyce
Górne Łużyce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie turystyczna mapa Górnych Łużyc obejmująca styk granic Polski, Czech i Niemiec - będący częścią historycznych Górnych Łużyc. Mapa zawiera aktualne przebiegi szlaków rowerowych oraz pieszych.

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów i zarazem Czech rozciągające się na przestrzeni ok. 40 km (od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie). Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0