Wycieczka rowerowa (Dobromierz, Strzegom)

Dodano 13 czerwca 2012 przez aplikację Android
Wycieczka rowerowa (Dobromierz, Strzegom)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

10237
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.2
 • Dystans: 106 km
 • Czas trwania: 6 h 51 min
 • Średnia prędkość: 15,5 km/h
 • Przewyższenie: 235 m
 • Suma podejść: 1 222 m
 • Suma zejść: 1 215 m
 • Data: 13 czerwca 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Strzegom
68228
Targoszyn
68229
Rogoźnica
68230
Rogoźnica
68231
Gross Rosen
68232
Kostrza
68233
Borów
68234
Borów
Strasznie hałasują, aż w Rogoźnicy słychać. Dobrze, że jeszcze obok Legnicy niczego nie zaczęli kopać...
68235
Borów
Wszystko jest tak rozkopane, że nie do końca potrafiłem zorientować się gdzie kończy się teren publiczny, a gdzie zaczyna prywatny, ale ryzyk-fizyk ;D
68236
Roztoka
Zabawnie wygląda ;d
68237
Roztoka
Zauważyłem ciekawą architekturę i sądziłem, że tą drogą się do niej dostanę. Nie udało się, więc darowałem sobie. Na zdjęciu satelitarnym widać jednak, że to ciekawy... pałac von Hochbergów, jak dowiedziałem się z Wikipedii. Chyba tam jeszcze wrócę :)
68238
Jugowa
68239
Jugowa
Haha, wiedziałem ;d Robiąc to zdjęcie, w myślach mówiłem sobie: "Później dodam komentarz: na kilka chwil przed prawdziwym piekłem". Piekła nie było, ale zaczęło padać...
68240
Dobromierz
68241
Dobromierz
Dostałem się tutaj przypadkiem, bo była otwarta furta ;D Nie miałem jednak pojęcia jak wejść na tamę...
68242
Dobromierz
Ach, gdybym kiedyś był we Francji, to mógłbym westchnąć: "Jak mi przychodzą na wspomnienia te czasy z Francji" ;D Piękna uliczka!
68243
Dobromierz
68244
Dobromierz
68245
Dobromierz
68246
Dobromierz
68247
Dobromierz
68248
Dobromierz
68249
Modlęcin
68250
Modlęcin
A to co? ;d
68251
Strzegom
68252
Strzegom
Tutaj jest pole szachowe. Ktoś wpadł na pomysł, by postawić na nim figury japońskiego artysty ;d
68253
Strzegom
68254
Strzegom
68255
Strzegom
Duże, nie? Mój rowerek chciał się porównać z tą Bazyliką Mniejszą ;d
68256
Strzegom
68257
Strzegom
68258
Strzegom
68259
Graniczna
68260
Goczałków Górny
68261
Granowice
68262
Granowice
68263
Mierczyce
Nie wiedząc do końca gdzie się wybrać, wyrysowałem trasę na kilka chwil przed wyjazdem. Wiedziałem jednak, że wybrać się muszę, bo prognoza pogody była dobra od kilku dni. Mimo groźnych chmur - wyruszyłem w kierunku Legnickiego Pola, by stamtąd, starą trasą podążyć do Targoszyna.
Dawno byłem w Rogoźnicy, jeszcze w 2009, ale nie zmieniło się tam wiele, może nawet nic. Tylko na chwilę zatrzymałem się przy obozie Gross Rosen, by zrobić zdjęcie.
Ciągle na swojej trasie mijałem kopalnie, drogi okresowo zamykane... Jak ten Dolny Śląsk daje się grabić. Za kilkadziesiąt lat krajobraz tych terenów zmieni się diametralnie. W sumie nawet dowiedziałem się jak sygnalizowane są przygotowania do wysadzania. Ciekawe jak to wygląda od środka ;D
W Dobromierzu zaczęło kropić i nie skończyło póki nie wyjechałem ze Strzegomia. Później jeszcze postraszyło za Pawłowicami Wielkimi i w Legnicy, ale koniec końców nie zmokłem przy takiej mżawce.
Dobromierz nie jest taki duży, ale za to piękne ma uliczki - sam jest położony na wzgórzu, gdzie główna droga prowadzi pod górę. Mijał mnie w międzyczasie peleton rowerzystów w niebieskich strojach ;D Już widząc z daleka tę wieś, wiedziałem, że chcę zjechać ze szczytu po krajowej piątce. Nie udało mi się pobić mojego rekordu prędkości i wyciągnąłem jedynie 59 km/h. Z tego całego zapędu prawie zapomniałem, że chciałem ominąć ruchliwą krajówkę i dojechać do Strzegomia pobliskimi wsiami.
Strzegom już z dala odznaczał się Bazyliką Małą na tle wzgórz. Szkoda tylko, że zabytek ten tak olbrzymi i dostojny, wyrastający wysoko, gdy patrzeć na niego z dala, tak trudno znaleźć, gdy jest się w samym mieście. Więcej znaków kierunkowych firm kopalnianych niż informacji o mieście. Miasta powinny kopiować od siebie pomysły. W Legnicy w miarę dobrze są oznaczone ważniejsze miejsca, nie tylko siedziby firm.
Ze Strzegomia pojechałem przez Goczałków Górny, bowiem drogi do Goczałkowa były pozamykane (nie wiem w jaki sposób, ale z Targoszyna jest wyznaczony objazd). Byłem dzięki temu w Księżycach! Łał, szkoda, że to nie Księżyc ;D
Dalsza podróż już prawie "wydeptanymi" szlakami, bo w Mierczycach byłem, co uświadomiłem sobie jadąc obok ogrodzenia kościoła.
Wycieczka odrobinę męcząca, bo jak zaczynałem jazdę na 25-30 km/h, tak wracałem już z prędkością 18-22 km/h. Trzeba jednak popracować nad kondycją, bo na weekend zapowiada się Śnieżka :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Góry i Pogórze Kaczawskie
Góry i Pogórze Kaczawskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Gór i Pogórza Kaczawskiego zawiera aktualny przebieg szlaków rowerowych i pieszych z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi. Swoim zasięgiem obejmuje obszar zamknięty przez Legnicę na północy i Jelenią Górę na południu....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.