Wycieczka Południowo-Wschodnimi rubieżami gminy Miechów

Dodano 7 maja 2012 przez aplikację Android
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

9057
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  3.7
  • Dystans: 35,4 km
  • Czas trwania: 2 h 50 min
  • Średnia prędkość: 12,46 km/h
  • Przewyższenie: 188 m
  • Suma podejść: 1 077 m
  • Suma zejść: 1 072 m
  • Data: 5 maja 2012
  • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Miechów
63272
Pomnik ofiar pacyfikacji
pomnik ofiar pacyfikacji, jaką w 1943 roku przeprowadzili tu Niemcy. W tym miejscu pamięci proboszcz miejscowej parafii odprawia corocznie mszę polową ku czci ofiar tego tragicznego wydarzenia. Opis zaczerpnięto ze strony http://www.miechowjaksa.home.pl/index.php/turystyka/10-turystyka/15-zabytki-regionu
63294
Bazylika Grobu Bożego w Miechowie
Kolegiata Grobu Bożego w Miechowie – miechowska kolegiata jest trzynawową trójprzęsłową bazyliką gotycką z XIV/XV wieku z fragmentami romańskimi z pierwszego trzydziestolecia XIII wieku, przebudowaną w stylu późnobarokowym w drugiej połowie XVIII wieku. Jest siedzibą Miechowskiej Kapituły Kolegiackiej. W 1996 roku uzyskała od Jana Pawła II tytuł Bazyliki mniejszej.

Opis pochodzi ze strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolegiata_Grobu_Bo%C5%BCego_w_Miechowie
63295
Dworek „Zacisze” w Miechowie
Dworek „Zacisze” – zabytkowy dworek znajdujący się w Miechowie, zbudowany w 1784 roku.
Dworek był wielokrotnie przebudowywany w XX wieku. Obecnie znajduje się pod opieką Muzeum Regionalnego w Miechowie.

Opis pochodzi z http://pl.wikipedia.org/wiki/Dworek_%E2%80%9EZacisze%E2%80%9D_w_Miechowie
63296
Pozostałości po drewnianym młynie wodnym
Elementy murowanej konstrukcji, pozostałe po drewnianym młynie wodnym w Kamieńczycach. Drewniany budynek młyna istniał do końca lat 80-tych XX wieku.

Opis własny.
63616
Młyn wodny w Kamieńczycach
Przedstawiam wyjątkowy przykład zachowanej osady młynarskiej w Kamieńczycach nad Potokiem Cicha ( dopływ Szreniawy ) pod Miechowem. Młyn powstał pod koniec XIX w., jako młyn wodny z napędem na koło wodne. Pracował do lat 50 – tych. Został unieruchomiony na skutek zmiany biegu potoku. Budynek młyna o konstrukcji słupowej, posadowiony na drewnianych słupach i na podmurówce kamiennej, dwukondygnacyjny. Wewnątrz zachowany kamień ze złożenia, melwniki walcowe oraz drewniane skrzynie zsypowe.

Osobliwością są źródła krystalicznie czystej wody, które biją dokładnie pod budynkiem. Woda wypływa spod podmurówki tworząc malowniczą i czystą zatokę. Do młyna przylega murowany budynek mieszkalny oraz budynki gospodarcze o konstrukcji zrębowej kryte blachą. Obiekty założone na planie czworokąta z podwórkiem w centralnej części. Osada jest niezamieszkana. Obiekty należą do właściciela mieszkającego obok. Młyn w Kamieńczycach. Woda widoczna na zdjęciu wypływa ze żródeł znajdujących się tuż pod budynkiem.

Opis zaczerpnięty ze strony http://zabytkowo.blox.pl/2010/04/Mlyn-wodny-w-Kamienczycach.html
63623
Kolejowa wieża ciśnień
Kolejowa wieża ciśnień. Wybudowana w 1934 roku, w związku z przeprowadzeniem przez Miechów kolei szerokotorowej. Była wykorzystywana na potrzeby kolei, a także uzupełniała miejską sieć wodociągową. Opis pochodzi ze strony. Do dnia 10.05.2012 do wieży dobudowana była przybudówka dawniej mieszczące urządzenia eksploatacyjne, po rozbiórce przybudówki zamurowano wejście do wieży. http://www.wieze.republika.pl/Miechow_PKP_kolejowa_wieza_cisnien.htm
63624
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła
Drewniany barokowy kościół pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Wybudowany w XVIII wieku w Gołczy został przeniesiony do Przesławic w latach 1972-1974. Opis pochodzi ze strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Przes%C5%82awice_(powiat_miechowski)
69172
Młyn
Młyn wodny przy ul. Kolejowej
Trasa przebiega przez południowo-wschodnią część gminy Miechów, poprzez okoliczne pola, lasy i pagórki. Wolną chwilą dołączę bardziej szczegółowy opis oraz zdjęcia. Trasa niezbyt wymagająca jednak z uwagi na kilka stromych górek (w tym dwie w lesie) oraz łączną długość zaliczam do średnio-trudnych.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.