Wycieczka piesza Calis-Fethiye

Dodano 2 października 2010 przez Garmin
Wycieczka piesza Calis-Fethiye
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1263
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 17,9 km
 • Przewyższenie: 39,41 m
 • Suma podejść: 183,14 m
 • Suma zejść: 189,39 m
 • Data: 23 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Turcja, Muğla, Calis
2305
Fethyie-miasto-grobowce.png
Domki w bezposredniej bliskosci grobowcow licyjskich w Fethiye
2306
Fethyie-miasto-port-pomnik.png
Fethyie-miasto-port-pomnik
2307
Fethyie-bazar.png
Fethiye-bazar i tysiace przypraw i warzyw
2308
Fethyie-amfiteatr.png
Bardzo niewielkie pozostalosci po teatrze
2309
Fethyie-miasto.png
Widok na miasto spod grobowcow licyjskich
2310
Plaza-Fethyie-Calis.png
Plaza-Fethyie-Calis.
2311
Fethyie-miasto-port-2.png
Fethyie-miasto-port
Z hotelu w Calis usytuowanym niedaleko głównej promenady wybieramy sie na wycieczkę do Fethiy to 4km na wschód, by do niej dotrzeć można przejechać miejscowa komunikacją dalmuszem (białe busiki zatrzymają się wszędzie na machnięcie ręki opłata przy wyjściu do Fethiye 1,5 TL) my decydujemy się na spacer, zabieramy wodę i czapki idziemy wzdłuż drogi, gdyż plaża dostrzec nie można. Mijamy wiele hoteli (prawie wszystkie sa tu usytuowane gdyż w samym mieście nie ma dostępu do plaż). Mijamy szkołę i meczet, drogi sa bardzo dobrze oznakowane, po drodze sklepiki umożliwiają zakup wody.
Fethiye, wybudowane na skalistym występie na południowym krańcu szerokiej zatoki, zajmuje miejsce starożytnego Termessos. Najpierw udajemy sie na miejscowy targ (zawsze we wtorki i piątki) można na nim kupić prawie wszystko, poczynając od warzyw i owoców, poprzez podrabiane markowe rzeczy, poprzez pamiątki i wszelkiego rodzaju przyprawy. Należy sie targować, można tez cos zjeść. Targ jest rozległy i dużo mówi o miejscowym kolorycie.
Z targu przechodzimy w górę miasta przez mała artystyczna dzielnice - gdzie spokojnie można oglądnąć i zakupić pamiątki. Kierujemy sie w stronę mariny, tam odwiedzamy informacje turystyczna a następnie 100m od niej ruiny teatru. Idziemy dalej w górę miasta by dotrzeć do podnóża gór Taurus i obejrzeć to co zostało z zabytków starożytności. Z daleka widać wykute w klifie licyjskie grobowce. Największy z nich to grobowiec Amyntasa. By dotrzeć do niego trzeba iść schodami w górę od Kaya Caddesi. Stojąc pod klifem na miasto rozciąga sie piękny widok, czerwone dachówki, białe domy, różowe buganville, meczet, port z jachtami i błękit morza. Napawamy sie tym widokiem i powoli schodzimy w dół do miasta by wrócić do centrum a stamtąd do hotelu przy plaży w Calis.
Wasza ocena: 3.9 (7 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
30 maja 2013 boulinek11 napisał:
Bardzo fajny opis. Moze byc uzyteczny dla tych, ktorzy sie wybieraja w tamte rejony.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.