Wycieczka motocyklowa Kas-Mira-Kekova-Kas

Dodano 14 listopada 2010 przez Garmin
Wycieczka motocyklowa Kas-Mira-Kekova-Kas
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1264
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Motocykl
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 107 km
 • Przewyższenie: 625,34 m
 • Suma podejść: 2 186,52 m
 • Suma zejść: 2 097,6 m
 • Data: 24 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Turcja, Antalya, Kaş
2312
Turcja-015.png
Wies Kekova - smaczne ryby i inne specjaly tureckiej kuchni
2313
Turcja-023.png
Zatoka z portem w Kekovej
2314
turcja-766.png
Pomnik w centrum portu walowniczego portu Kas
2315
turcja-758.png
Jeden z licznych sklepikow tureckich w Kas
2316
Grobowce-w-Mirze.png
Grobowce-w-Mirze.
2317
turcja-744.png
Prawie wszedzie przy drodze mozna kupic ciekawe pamiatki rzemiosla tureckiego
Rozpoczynamy nasza wycieczkę motorową od Kas kiedyś miasto Antefellos, które rozwinęlo sie w czasach hellenskich, a w rzymskich było juz jednym z ważniejszychportow regionu. Jedziemy zobaczyć hellenistyczny teatr z Morzem Śródziemnym w tle, oddalony o niespelna 2km na zachód od miasta.Powyżej przetrwały wykute w skale licyjskie grobowce.Jedziemy na północny wschód do Demer- oficjalnie zwane Kale, przejeżdzamy przez miasteczko Simena do Kale. To dynamiczne miasteczko, mijamy kilka piekarni i sklepikow a także mnustwo brzydkich szkalrni, uprawia sie tu pomidory.W centrum miasta wznosi się Noel Baba Kilesi (koścół Św.Mikołaja).Świety mikołaj urodził się w Patazre ok.300r.został biskupem Miry, słynął z wielkiej dobroci i licznych cudów, kojazony jest z grudniowymi prezentami gdyz zgodnie z legendą podrxucał pieniądze potrzebujacym, ponoć przywrócił zycie 3 chłopcom zamordowanych przez rzeżnika.Świety Mikołaj jst patronem Grecji i Rosji, a także więźniów, żeglarzy i dzieci- w centrum miasta znajduje sie jego pomnik.
Jedziemy na północ od miasta by dotrzec do Mira. Mira była jednym z najważniejszych miast Ligi Licyjskiej, powstala w V w p.n.e. (ruiny mozna zwiedzić codziennie od 7.30 do 19.00 w miesiacach V-IX, 8.00-17.30 w X-IV).Udajemy sie zobaczyć Morska Nekropolię, zbiur grobowców wycietych w skalnej ścianie na wysokości ludzkich oczu. Do srodka nie wolno wchodzić ale z zewnątrz dobrze widać niezwykła robotę kamieniarską. Niedaleko od grobowców zachował sie teatr, jeden z najmniejszych jakie mozna zobaczyć w Turcji.
Wyjezdzamy kierujac sie na południe. Jadąc na wchód wzdłuz wybrzeża widać Meis (Kastellorizo)to najbardziej wysunieta na wschód grecka wyspa. Dużą popularnością ciesza sie rejsy na wyspe Kekova, wypływa sie z Kas lub Andriake, mozna wynająć też łódź w Ucagiz, by tam dotrzeć należy zjechać z N-400 po 11km i dalej kierować się drogowskazami. Ucagig to mała wioska rybacka z restauracjami oferującymi owoce morza.Po sasiedzku z ucagiz lezy Teimiussa- licyjska nekropolia składajaca sie z rozrzuconychh po nadbrzezu grobowcow.U brzegów Kekova, od strony lądu przetrwały ruiny zatopionego miasta, zniszczonego w czasach bizantyjskich, wiele statkow oferuje rejsy by zobaczyć je z bliska.
Jedziemy dalej na wschód z powrotem do Kas.Słońce zachodzi - pora rozpocząć życie nocne Kas ze swoimi licznymi barami i dyskotekami swietnie sie do tego nadaje.
Wasza ocena: 4.3 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.