Wybieganie w okół zalewu na Brodach Iłżeckich

Dodano 21 grudnia 2010 przez Garmin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1276
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.0
 • Dystans: 11,6 km
 • Czas trwania: 1 h 0 min
 • Średnia prędkość: 11,61 km/h
 • Przewyższenie: 33,65 m
 • Suma podejść: 263,88 m
 • Suma zejść: 278,78 m
 • Data: 2 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, świętokrzyskie, Krynki
498
Boisko wraz z bieżnią żużlową
boisko miejscowej drużyny piłkarskiej oraz bieżnia
499
parking
tutaj można zostawić auto , przebrać się i ruszyć na trening :)
500
ośrodek wypoczynkowy "Oczko"
można wynająć domki jeśli ktoś planuje kilkudniowy urlop nad wodą :)
501
sklep spożywczy
po treningu można zakupić sobie bułkę z bananem ;)) dieta cud naszego wielkiego mistrza skoków ;))
1290
brody pomnik.png
znajdują się tu informacje o tamie
1291
brody tama.png
tama na brodach - ma spore znaczenie gdyż znajduje się nawet w herbie miasta
1292
brody rozlewisko.png
rozlewisko na końcu trasy
1293
brody zalew 2.png
piękny widok zalewu
1294
brody zawody 2.png
Jak widać, trasa ta, a w zasadzie jej pierwszy fragment po północnej stronie zalewu, jest miejscem rozgrywania zawodów biegowych. Jest to jeden z najbardziej malowniczych polskich biegów w kalendarzu biegów ulicznych. Odbywa się na początku sierpnia każdego roku.
1295
brody wędkarze.png
po północnej stronie zalewu można spotkać sporo wędkarzy, polują m.in. na sandacze, leszcze, sumy
Trasa jak sama nazwa wskazuje prowadzi w okół malowniczego zalewu w Brodach Iłżeckich, położonego na rzece Kamiennej. Jest praktycznie w całości pokryta powierzchnią asfaltową, lecz droga po której biegniemy nie jest zbyt ruchliwa, więc nie trzeba za bardzo skupiać się na szalonych w dzisiejszych czasach kierowcach. Na trasę można dojechać autem i zostawić je na parkingu w miejscu oznaczonym na mapie. Tam również jest miejsce startu zawodów na 10km które rozgrywane są tu co roku po północnej stronie zalewu. Przebieramy się i ruszamy w kierunku zachodnim, przebiegamy obok sceny oraz miejscowego stadionu i jesteśmy przy tamie (jako ciekawostkę można zaznaczyć iż mieści się ona nawet w herbie miasta Brody).
Następnie ruszamy dalej w tą samą stronę i biegniemy cały czas brzegiem zalewu. Po drodze można spotkać sporo wędkarzy oraz spacerujących osób.
Biegnąc cały czas wzdłuż wody, dobiegamy do skrzyżowania w miejscowości Styków tam skręcamy w lewo. Przebiegamy przez most i dobiegamy do głównej drogi. Tam około 200 metrów biegniemy poboczem a następnie zaczyna się chodnik. Nim dobiegamy do ośrodka wypoczynkowego "Oczko" (można wynająć domki jeżeli ktoś planuje kilkudniowy pobyt nad wodą) skręcamy na północ, i kierujemy się cały czas w okół wody. Po prawej stronie mijamy małe oczko wodne, w lato miejsce kąpieli dla wielu osób. Dobiegamy do miejscowości Krynki. W końcu po raz kolejny mijamy tamę, a za nią pierwszą drogą skręcamy w lewo. Na końcu trasy widzimy rozlewisko wodne na małej rzeczce, i dobiegamy do punktu wyjścia.

Trasa zasługuję na uwagę ze względu na malownicze położenie, jest dość łatwa bo w większości płaska. Zbyt wielu atrakcji na jej drodze nie spotkamy, ale na prawdę przyjemnie się tędy biega, jako zawodowiec polecam !!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Świętokrzyskie
Góry Świętokrzyskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Świętokrzyskie" przedstawia całość masywu, położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Niezbyt wymagający teren sprawia, że jego ścieżki przemierzać mogą także mniej doświadczeni turyści. Obszar przedstawiony na mapie...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Wasza ocena: 3.6 (17 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.