Wybieganie po terenach leśnych koło Ostrowca Św.

Dodano 22 grudnia 2010 przez Garmin
Wybieganie po terenach leśnych koło Ostrowca Św.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1241
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 13,6 km
 • Czas trwania: 1 h 18 min
 • Średnia prędkość: 10,34 km/h
 • Przewyższenie: 54,8 m
 • Suma podejść: 671,96 m
 • Suma zejść: 658,02 m
 • Data: 26 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, świętokrzyskie, Ostrowiec Św.
475
100m tartanowa bieżnia
miejsce gdzie można porozciągać się na zakończenie treningu oraz zrobić parę ewentualnych przebieżek aby popracować nad szybkością :)
476
stacja benzynowa
można zakupić sobie jakiś mały napój na drogę.. :)
477
nieczynna kopalnia piasku
czasami można zobaczyć tam szalejących na górkach motocyklistów crossowych :)
478
leśniczówka
punkt orientacyjny na trasie
1138
P1010280.png
początkowy fragment trasy lasem :)
1139
P1010285.png
dalsza część trasy
1140
P1010286.png
skrzyżowanie leśne :)
1141
P1010289.png
i biegniemy dalej :)
1142
P1010294.png
powrót brzegiem lasu, pozostałości po kopalni piasku
Jest to trasa w Ostrowcu Św., dla biegaczy preferujących bieganie po miękkim terenie. Trasa prowadzi przez las w okolicach ulicy Bałtowskiej.
Początek trasy, tam gdzie rozpoczyna się wyżej wymieniona ulica, na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II. Następnie kierujemy się ulicą Bałtowską wzdłuż aż do skrzyżowania, przy którym stoi stacja benzynowa i tam skręcamy w ulicę Zbożową. Po przebiegnięciu około 400m, kierujemy się w prawo, w malutki lasek następnie jedyną w nim ścieżką dobiegamy do ulicy Gajowej, która wpada do jednego z lasów w okolicy Ostrowca. Tam sama przyjemność z biegania, świetne powietrze miękkie podłoże, można biec i biec.. :)
W lesie biegniemy prosto, po czym kierujemy się w leśną drogę nr 22, jest to zakręt w prawo widniejący na mapie. Na skrzyżowaniu stoi drogowskaz leśny w postaci słupka więc nie ma problemu z odnalezieniem właściwej trasy. Później biegniemy cały czas prosto, po czym na końcu drogi dobiegamy do leśniczówki i tam kierujemy się w lewo. Następnie żwirową drogą do końca, po drodze niewielki zbieg oraz podbieg, aż do skrzyżowania widniejącego na zdjęciu i kierujemy się za główną drogą, czyli w lewo.
Kolejny fragment trasy to długa około 2km prosta w lesie, po czym dobiegamy do skraju lasu i wracamy jego brzegiem. Ścieżka brzegiem lasu jest dość piaszczysta, a jak wiemy po takim terenie biegnie się nieco ciężej, więc należy zachować trochę sił na powrót. Ciekawym widokiem w drodze powrotnej są umieszczone po prawej stronie pozostałości po dwóch kopalniach piasku. Obecnie można tam często spotkać motocyklistów crossowych, jest to dla nich dość ciekawa atrakcja.
Skrajem lasu docieramy do ulicy Gajowej, a stamtąd droga powrotna jest już znana.
Dla zaawansowanych biegaczy, wspomnę iż przy ulicy Hubalczyków, odnoga od Bałtowskiej pod koniec zaznaczonej na mapie trasy, znajduje się 100m bieżnia, gdzie można wykonać przebieżki oraz trochę się porozciągać.

Myślę że znajdując się właśnie w Ostrowcu Św. jest to jedna z najlepszych tras, dla osób które oszczędzają swoje stawy i wolą biegać po lesie niż po asfalcie. Ja sam będąc biegaczem bardzo preferuję tędy trenować, jest to moja ulubiona trasa w tym mieście.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Mapa Góry Świętokrzyskie
Góry Świętokrzyskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Świętokrzyskie" przedstawia całość masywu, położonego w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Niezbyt wymagający teren sprawia, że jego ścieżki przemierzać mogą także mniej doświadczeni turyści. Obszar przedstawiony na mapie...

Wasza ocena: 3.3 (13 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.