Wrocław ze wschodu na zachód

Dodano 15 marca 2011 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

2363
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 40,6 km
 • Czas trwania: 2 h 32 min
 • Średnia prędkość: 15,94 km/h
 • Przewyższenie: 17,52 m
 • Suma podejść: 161,62 m
 • Suma zejść: 150,91 m
 • Data: 16 października 2010
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Wrocław
3973
Most Milenijny we Wrocławiu
Wrocławski Most Milenijny - największa inwestycja mostowa w powojennej historii miasta - został oddany do użytku 29 października 2004 roku. Inwestorem jest Gmina Wrocław, generalnym wykonawcą inwestycji - Skanska SA, a generalnym projektantem - dr inż. Marek Jagiełło.

Budowa trwała ok. dwa i pół roku, a wartość prac oszacowano na 140 mln złotych.
Most łączy dwa duże wrocławskie osiedla - Popowice i Osobowice i jest położony pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Legnicką i zjazdem na ulicę Osobowicką.
Jest to nie tylko pierwszy wrocławski most wybudowany poza ścisłym centrum miasta, ale też najdłuższa przeprawa mostowa we Wrocławiu (most powstał w miejscu, w którym koryto Odry jest najszersze).
3974
Wrocławskie Kilimandżaro
My tez mamy swoje Kilimandżaro :) to sztucznie usypane wzniesienie (127 m n.p.m) na Zalesiu, usytuowane pomiędzy kąpieliskiem "Morskie Oko" ,a kanałem powodziowym Odry.
Na tej "górce" wielu rowerzystów ropoczyna swoją pierwszą przygodę z MTB
3975
Las Strachocimski
Las Strachociński, Smoczy Las (Strachate, Drachenwald[1]), to kompleks leśny położony we wschodniej części Wrocławia. Przez las przepływa struga Piskorna. Powierzchnia obszaru Lasu Strachocińskiego wynosi około 200 ha, przy czym sam drzewostan zajmuje około 139 ha[1](wg innych źródeł: 144,3 ha[2], 132 ha[3]). Pozostały obszar to głównie łąki, w tym tzw. czosnkowa łąka, nad Piskorną, dzieląca las na dwa zasadnicze obszary[1]. Trzeci, niewielki obszar, przylega bezpośrednio do osiedla Strachocin.
3976
Ogród zoologiczny we Wrocławiu
ogród zoologiczny znajdujący się przy ul. Wróblewskiego 1-5 we Wrocławiu, założony w 1865, jest najstarszym[1] na obecnych ziemiach polskich i największym (pod względem liczby wystawianych zwierząt) ogrodem w Polsce. Powierzchnia ogrodu to 30 hektarów.

W 2005 we wrocławskim Ogrodzie przebywało blisko 7100 zwierząt z 565 gatunków
3977
Centrum handlowe
3978
Politechnika Wrocławska
Kompleks zabytkowych budynków przy których warto się na chwile zatrzymać
Trasę możemy podzielić na dwie zasadnicze części równe co do długości :
1) Część miejsca - która to prowadzi nas wrocławskimi uliczkami
2) Część szutrowa - która prowadzi nas walami wzdłuż Odry
Jest to trasa na której każdy znajdzie coś dla siebie , od pięknych mostów i zabytkowych budynków po śpiew ptaków i obcowanie z naturą( chodź w tej wersji trasy jest to najkrótsza część )

Startujemy przy centrum handlowym Factory Outlet, kierujemy sie do Parku Tysiąclecia aby jadąc wzdłuż wałów Ślęzy dotrzeć do ulicy Żernickiej – tu skręcamy w prawo . Po tym krótkim odcinku czekan nas mała przeprawa przez miasto. Z ulicy Żernickiej kierujemy się na ulicę Kołobrzeską a następnie Idzikowskiego . Ta ostatnia doprowadzi nas do Parku Zachodniego . W parku wybieramy jedną z wielu dostępnych alejek pamiętając aby kierować się w północny-zachód ( w stronę centrum ).
Zachowanie tego kierunku powinno doprowadzić nas w okolice mostu Milenijnego którym przeprawiamy się na drugi brzeg Odry.
Za mostem skręcamy w lewo kierując się w stronę wałów nowo wybudowanym „ślimakiem” . Będąc już na wałach odrę powinniśmy mieć po prawej stronie. Od tego momentu czeka nas kilkunastokilometrowa podróż wzdłuż Odry.
Rzekę po raz kolejny przekraczamy po dotarciu do ulicy Kochanowskiego jednak tylko w celu zmiany brzegu Odry od tego momenty będziemy poruszać się jej południowym brzegiem .
Po około 1 km po prawej stronie ukarze się nam wrocławskie Kilimandżaro , niewielka górka na której można rozpocząć swoją przygodą z MTB.
Po kilku minutach dalszej jazdy docieramy do Wyspy Opatowieckiej na której możemy zrobić sobie krótką przerwę .
Jeśli zaplanowaliśmy pokonanie tej trasy razem z dziećmi i nie jesteśmy ograniczeni czasem to na Wyspie Opatwowickiej znajduje się „Małpi Gaj” – może być to wapniała atrakcja dla najmłodszych jak i tych starszych uczestników wycieczki.
Po krótkim odpoczynku ruszamy wałami w dalszą drogę .
Na wysokości Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego opuszczamy wały Odry wracając na wrocławskie drogi.
Od tego momenty trasa jaką obierzecie uzależniona jest od waszej znajomości miasta , dla tych co nie poruszają się rowerem zbyt często mały skrót
-Z mostu Zwierzynieckiego skręcamy w lewo w wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego którym docieramy do mostu Grunwaldzkiego
- Za mostem kierujemy się na Plac Powstańców Warszawy a następnie ulicę Traugutta oraz Oławską
- Będąc na wysokości Galerii Dominikańskiej za fosą skręcamy w lewo wjeżdżając w mały park aby dojechać do skrzyżowania ulicy Księcia Piotra Skargi z ulicą Teatralną.
- Jadać cały czas wzdłuż fosy docieramy do Placu Orląt Lwowskich
- Następnie ulicami : Braniborską oraz Strzegomską docieramy do nastego miejsca startu który tym samym jest końcem naszej trasy

Większość tras zamieszczanych przeze mnie są to pętle które umożliwiają wybranie startu w dowolnym miejscy znajdującym się najbliżej naszego domu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Mapa Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wrocławia i okolic na wschodzie sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0