Wrocław

Dodano 6 marca 2016 przez plik GPX
Wrocław
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

73663
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 16,9 km
 • Przewyższenie: 10,32 m
 • Suma podejść: 56,61 m
 • Suma zejść: 56,73 m
 • Data: 26 lutego 2016
 • Lokalizacja: Wrocław
422224
Hala stulecia
Powstała na początku XX wieku według projektu architekta Maxa Berga. Tuż przed Halą wznosi się 96-metrów iglica – pamiątka po wystawie „Ziem Odzyskanych”. Sama Hala wraz z iglicą właśnie oraz Pawilonem Czterech Kopuł wpisana jest do rejestru zabytków UNESCO.
422225
Jaś i Malgosia
Średniowieczne kamienice połączone arkadą. Wybudowane w XV w. Między kamieniczkami- pod arkadą było wejście na cmentarz, który zlikwidowano w XVIII w. Na kartuszu widnieje napis " Mors lanua Vitae"- śmierć bramą życia. Jaś jest niższy( ul. Św. Mikołaja 1), Małgosia wyższa( ul. Odrzańska 39/40). Współczesną nazwę kamieniczkom nadali osadnicy ściągający do Wrocławia po II wojnie światowej, widząc w domkach dwie postaci trzymające się za ręce.
422226
widok z mostu pokutnic- katedra św. Magdaleny
Most znajduje się 45 m nad ziemią.
422227
ks Sw. Wojciecha
422228
Młyn Maria
422229
Most Piaskowy
422230
muzeum militariow
422231
Opera
Klasycystyczna budowla pochodząca z lat 1839-1841. Teatr posiadał widownię na 1600 miejsc. Budynek dwukrotnie trawiony przez pożary. Po wojnie władza komunistyczna zadecydowała by usunąć z fasady budynku popiersia niemieckich artystów.
422232
Katedra św. Jana Chrzciciela
W wieży katedry Jana Chrzciciela jest taras widokowy. katedra pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku. Monumentalność katedry widoczna jest na zewnątrz, jak i wewnątrz – to jeden z najwyższych punktów we Wrocławiu, mierzy nieco ponad 100 metrów.
422233
Panorama Raclawicka
Muzeum sztuki. Eksponuje obraz Bitwy pod Racławicami, namalowany w latach 1893-1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styka i Wojciecha Kossaka.
422234
Plac Solny
Jedno z najstarszych targowisk Wrocławia z XIII w
422235
pomnik powodzianki
Upamiętnia wysiłek wrocławian w walce z powodzią tysiąclecia z lipca 1997r
422236
ul. Jatki- pomnik zwierząt rzeżnych
XIII w. na ulicy Jatki znajdowały się rzeźnie i kramy na których sprzedawano mięso. Ulica przypomina włoską Toskanię.
422237
Pręgierz
Kopia pręgierza z 1492r. Wtedy był drewniany. Ustawiony na trzystopniowym cokole, wykonany z piaskowca w kształcie słupa podtrzymującego latarnię. W górnej części zwężająca się. Na szczycie ramion latarni umieszczono figurkę kata z mieczem i pękiem rózg. Zwany jest Rolandem. Do słupa w dolnej części umocowano metalowe uchwyty do których przywiązywano skazańców. Ostatnie egzekucje odbyły się w XVIII w a kara chłosty w XIX w. Uchwyty metalowe usunięto w 1848r.
422238
Uniwersytet wroclawski
Zwany Leopoldiną. Założony przez Jezuitów w 1702 r. dzięki cesarzowi Leopoldowi, który wydał złotą bullę fundacyjną
422239
Wroclaw dworzec
422240
wzgorze polskie
Dawniej Bastion Ceglarski. Fortyfikacje z 1585 roku. Dziś to punkt widokowy a fortyfikacje są zlikwidowane
422241
ZOO
422242
ul. Świdnicka
422243
Rynek i Ratusz
Rynek wytyczony w 1242r. Służył jako targ o wymiarach 212x 175m. Handlowano na nim pieczywem, tłuszczem, płótnem, wyrobami metalowymi. Działały punkty usługowe- krawiecki, szewski. Początkowo działalność prowadzono w drewnianych budach. Murowane obiekty powstały w XIII w. Od rynku odchodzi 11 uliczek.
422244
zatoka gondoli
422245
Ostrów Tumski z wyspy Piaskowej
Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia z X w. Kościół św. Marcina,
św. Krzyża, św. Piotra i Pawła, katedra Jana Chrzciciela z XII w.
Pierwszy drewniany kościół św. Marcina XI w. miał pełnić rolę kaplicy książęcej. Ostrów liczył w tym czasie 1500 mieszkańców. Siedziba pierwszych Piastów. Gród na Ostrowie Tumskim założono w X w. W wieży katedry Jana Chrzciciela jest taras widokowy. katedra pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku. Monumentalność katedry widoczna jest na zewnątrz, jak i wewnątrz – to jeden z najwyższych punktów we Wrocławiu, mierzy nieco ponad 100 metrów. Na wieży katedry znajduje się również punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na cały Wrocław.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.