Wokół Jeziora Lubie

Dodano 6 maja 2012 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

8996
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

Trasa rowerowa wokół jeziora Lubie.
Jezioro Lubie (Lubieszewskie) ma 1487,5 ha powierzchni.
Najgłębsze miejsce ma 46,2 metra głębokości.
Długość jeziora wynosi 14,1 km.
W najszerszym miejscu ma 2,2 km.
Długość trasy - 40 km.

Wędrówkę rozpoczynamy w Lubieszewie na skrzyżowaniu dróg. Trasa prowadzi czerwonym szlakiem rowerowym. Szlak jest bardzo dobrze oznakowany (sierpień 2010 r.). Większość trasy (około ) prowadzi lasami. Jedynie przy północnym i północno-wschodnim brzeg jeziora prowadzi wśród łąk. Szlak jest mocno pofałdowany. Płaskie odcinki są nieliczne.

Zjazdy są krótkie, ale niekiedy różnica poziomów jest dość znaczna. Można, bez pedałowania, rozpędzić się do 45 km/godz. Z Lubieszewa kierujemy się asfaltową drogą na południowy-wschód. Po około 2,5 km trasa kieruje się w aleję drzew wśród łąk, a następnie wchodzi w las. W lesie osiąga maksymalną wysokość 153 m n.p.m. i podąża do drogi z Wierzchowa do Kalisza Pomorskiego.

Tą szosą jedziemy około 2 km. Na skraju wsi Sienica ponownie trafiamy na dukty nieutwardzone. Trasa biegnie lasami po drodze przekraczając rzekę Drawę i doprowadza nas do Karwic. Ponownie zagłębia się w las i w pobliżu północno-zachodniego brzegu jeziora prowadzi do Mielenka Drawskiego gdzie mamy najniższy punkt trasy 96 m n.p.m. Lasem, a później łąkami dojeżdżamy do Gudowa. Teraz do Lubieszewa prawie nie spotkamy lasów.
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
Paweł Niewodniczański

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Drawskie część zachodnia
Pojezierze Drawskie część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmująca zachodnią część Pojezierza Drawskiego, obszar do Czaplinka na wschodzie (gminy: Barwice, Borne Sulinowo, Czaplinek, Okonek, Szczecinek). Na mapie uwględnione zostały informacje niezbędne turyście. Są tu: zabytki, baza noclegowa,...

Mapa Pojezierze Drawskie
Pojezierze Drawskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Pojezierza Drawskiego. Mapa zamknięta jest na wschodzie przez Jezioro Dołgie, na zachodzie zaś przez Łobez. Zaznaczono tu informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0