Włóczykije Pojezierza Trzcińsko-Zdrój "Wokół murów miejskich"

Dodano 26 lutego 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Trzcińsko-Zdrój
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

35600
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

219513
Baszta Prochowa
Baszta Prochowa, element średniowiecznych murów obronnych Trzcińska-Zdroju. Pochodzi z XV wieku. Pierwotnie baszta była niższa i wyłącznie z kamienia. W głębi widoczna baszta Bramy Chojeńskiej.
219514
Brama Myśliborska
Baszta bramna Bramy Myśliborskej, elementu średniowiecznych murów obronnych. Trzcińsko jest bogate w relikty średniowiecznych umocnień. Są dobrze rozpoznawalne 3 bramy Myśliborska, Chojeńska i niezachowana Strzeszowska, dwie wieże basztowe (Bociania i Prochowa) i praktycznie pełen pierścień murów.
219515
Trzcińskie Centrum Kultury
Trzcińsko-Zdrój. Trzcińskie Centrum Kultury na ulicy Młyńskiej 4 mieści się w bialym budynku. Wieża drewniana na pierwszym planie należy do Ochotniczej Straży Pożarnej, wieża pośrodku z gniazdem to Baszta Bociania - element średniowiecznych murów obronnych Trzcińska.
Niedługa, 1,88 km, ale atrakcyjna trasa wokół obronnych murów miejskich, pochodzących ze średniowiecza. Mury zachowały się prawie na całym obwodzie. Z pierwotnego stanu brakuje w zasadzie tylko Bramy Strzeszowskiej, którą obecnie symbolizują dwa słupy, pomiędzy którymi wychodzi droga w kierunku Strzeszowa. Wzdłuż północnej i wschodniej części murów zrealizowano ekspozycję Geoparku. Składa się ona z głazów narzutowych, opatrzonych informacją o rodzaju skały (np. granit) oraz miejscu pochodzenia (np. z dna Bałtyku).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0