Włóczykije Pojezierza Lipiany "Stanica Nemroda"

Dodano 7 kwietnia 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Lipiany
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

38136
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Nordic Walking
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 10,6 km
 • Czas trwania: 0 h 3 min
 • Średnia prędkość: 200,99 km/h
 • Data: 1 stycznia 1970
 • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Lipiany
228033
Biblioteka
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lipianach im. Agnieszki Osieckiej mieści się w odrestaurowanym, zabytkowym, XIX-wiecznym domu konstrukcji ryglowej.
228034
Brama Myśliborska
Na południowo-wschodnim skraju Starego Miasta w Lipianach wyjazdu z miasta strzeże Brama Myśliborska.
228035
Brama Pyrzycka
W Lipianach zachowały się fragmenty gotyckich, kamienno-ceglanych murów obronnych z czatowniami i dwiema bramami - Myśliborską i Pyrzycką. Obie wzniesiono w XIV w. Bramę Pyrzycką wieńczą stożkowy hełm i krenelaż. Na zdjęciu właśnie Brama Pyrzycka.
228036
Dom Kultury
Lipiany leżą między jeziorem Kościelnym i jeszcze większym jeziorem Wądół, które ma wiele zatok i półwyspów. Tam, gdzie Półwysep Storczyka wąską szyją łączy się z lądem, ulokował się przy ulicy Okrzei Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminne Centrum Informacji. Jest tam wygodny parking, po sąsiedzku miejsce piknikowe, wiaty z ławostołami. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Po drugiej stronie ulicy biegną średniowieczne mury obronne.
228037
Kirkut
W drodze powrotnej ze stanicy koła łowieckiego do Lipian mijamy polanę piknikową, po przejściu ok. 500 m prosto, skręcamy ostro drogą gruntową na północ. Wkrótce, po ok. 70 m, z lewej (zachodniej) strony, daje się zauważyć pagórek z niskim ogrodzeniem. W ten sposób oznaczono stary kirkut, czyli cmentarz żydowski.
228038
NEMROD
Nasza trasa na najdalszym, północno-wschodnim krańcu dociera do leśnej stanicy Koła Łowieckiego "Nemrod". Koło powstało w 1949 roku obecnie zrzesza 45 członków. Koło gospodaruje w obwodzie nr 79 o powierzchni 12 800 ha.
228039
Wojciechów
Tuż na południe od maleńkiej osady Wojciechów (używa się też nazwy Józefin) trasa skręca na wschód przy ogrodzeniu pośród pastwisk. Po drodze wszędzie spotyka się efektowne polskie wierzby, jedne krótko przystrzyżone, inne z długimi czuprynami gałęzi.
Trasa zaczyna się, jako niepełna pętla dookoła Starego Miasta, mijamy dwie bramy, dwa jeziora, między którymi położone są Lipiany. Po wyjściu z miasta ulicami Mostową i Bema podążamy na północny wschód polami aż do Wojciechowa (Józefina), za tym osiedleniem poruszamy się wśród lasów i dochodzimy do parkingu leśnego i polany piknikowej. Tam skręcamy w lewo, a możemy najpierw skorzystać z chwili odpoczynku. Trasa dociera do stanicy Koła Łowieckiego "Nemrod". Po krótkim czy dłuższym odpoczynku wracamy prawie tą samą drogą. Jest bowiem wyjątek, przy polanie piknikowej idziemy nadal prosto, Dopiero następną wyraźną gruntową drogą leśną skręcamy w prawo (na północ).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
30 marca 2015 jedrula77 napisał:
ciekawa trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.