Włóczykije Pojezierza Dębno "Szlak łącznikowy południowy"

Dodano 5 kwietnia 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Dębno
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

37920
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.2
 • Dystans: 14,4 km
 • Czas trwania: 0 h 2 min
 • Średnia prędkość: 300,26 km/h
 • Data: 1 stycznia 1970
 • Lokalizacja: Dębno
227279
Kościół
Dargomyśl. Kościół z kostki granitowej zbudowano około 1260 r. z fundacji templariuszy. W 1748 r. rozbudowano go o zachodnią część nawy i wieżę. Do dzisiaj z zabudowy średniowiecznej kościoła zachowała się część wschodnia oraz prezbiterium z ostrołukowymi oknami. W latach 1897-1898 dokonano przebudowy, przedłużono korpus nawowy i dobudowano wieżę. Z wyposażenia zachowały się neogotyckie ławy, prospekt organowy z 1910 r., XIX-wieczne mosiężne świeczniki oraz gotycki dzwon z XV w.
227280
Kościół
Kościół z kamienia polnego. Parafię wymieniano w 1300 r., kościół pochodzi sprzed r. 1300. Na przełomie XIV i XV w. kościół przebudowano w stylu gotyckim. W 1712 r. dobudowano ryglową wieżę. Kościół w Oborzanach jest przykładem architektury średniowiecznej, leżącym na tzw. europejskim „Szlaku Romańskim”, który w tym regionie pokrywa się ze „Szlakiem Templariuszy”, stanowiąc tym samym element naszego europejskiego dziedzictwa kulturowego.
227281
Zespół parkowo-pałacowy
Neoklasycystyczny pałac z elementami neobarokowymi, zbudował w 1880 r. Wilhelm Karl Friedrich von Sydow. Centralne części dłuższych elewacji zaakcentowane są trzykondygnacyjnymi pseudoryzalitami, przy elewacjach szczytowych dwie baszty, klatki schodowe. Z wystroju ciekawa jest dekoracja sztukatorska sali balowej. Pod koniec II wojny w pałacu była kwatera sztabu radzieckiego. Wiele lat służył jako siedziba PGR. Teraz jest tutaj Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Gimnazjum. Park pałacowy założono w XIX wieku. Rośnie 27 gatunków drzew liściastych, 9 gatunków iglastych, 24 gatunki krzewów i pnączy. Przeważają klony, lipy, dęby, jesiony, kasztanowce, graby, wieku 150-250 lat. Zasoby parku wzbogaca się atrakcyjnymi gatunkami, jak tulipanowiec amerykański, kasztan jadalny, mamutowiec olbrzymi.
Trasa oddale się od doliny Myśli, wspina się na pola wysoczyzny Dębna. Odkryte tereny otwierają przed nami rozległe widoki. Po kolei odwiedzamy cztery wsie o starym, średniowiecznym rodowodzie, w każdej stoi kościół późnoromański lub wczesnogotycki kościół budowany z kamienia w XIII lub XIV wieku.W Smolnicy i Grzymiradzu zespoły parkowo-pałacowe.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
18 listopada 2016 kys30 napisał:
:)
Tagi
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.