Włóczykije Pojezierza Dębno "Szlak łącznikowy północny"

Dodano 4 kwietnia 2014 przez plik GPX
Włóczykije Pojezierza Dębno
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

37865
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

227151
Cmentarz
Na cmentarzu w Rożańsku zachowały się nielicznie tablice nagrobne sprzed 1945 roku.
227152
Obelisk kolejowej z 1882 r.
Słup kamienny. Idąc torowiskiem 2,5 kilometra na północ od budynku dawnego dworca można dotrzeć do dwóch słupów granitowych. Upamiętniają one historyczny moment z XIX wieku, kiedy tę linię uruchomiono. Na słupie wyryto datę 30.08.1882 r. Chociaż tory rozebrano, pozostały nasypy, wiadukty, mosty, budynki stacyjne (rozebrano tylko budynek stacyjny w Barnówku). Z pierwotnej linii kolejowej 410 Kostrzyn-Grzmiąca funkcjonują obecnie tylko odcinki, między innymi 22 kilometry z Kostrzyna do Barnówka.
227153
Wieś Humboldta
Z małą wioską Dyszno jest związana osoba Aleksandra von Humboldta, "duchowego ojca idei ochrony przyrody", jednego z najwszechstronniejszych badaczy w dziejach nauki, jednego z twórców nowożytnej geografii wielkiego podróżnika. Imię Braci Humboldtów nosi Uniwersytet w Berlinie. Do czasów dzisiejszych jest to "matka wszystkich nowoczesnych uniwersytetów". Jednym z głównych atutów uczelni jest to, że wydała 29 laureatów Nagrody Nobla.
Szlak łącznikowy, w drodze miejscowości z ciekawymi zabytkami i ciekawą historią. Spotkania z najstarszymi drzewami w gminie Dębno, pomnikami przyrody, rosnącymi w wiosce, która należała do Aleksandra von Humboldta, twórcy pojęcia "Pomnik Przyrody". Piękne krajobrazy z drogi brukowanej między Dysznem a Krężelinem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Lubuskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Dębno-Lubno-Bogdaniec | Autor zdjęcia: kys30
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
3 listopada 2015 kys30 napisał:
Ciekawa trasa i opis :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0