Wisła Głębce pętla przez Baranią Górę.

Dodano 2 listopada 2016 przez plik GPX
Wisła Głębce pętla przez Baranią Górę.
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

89150
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  3.9
  • Dystans: 31,7 km
  • Czas trwania: 7 h 52 min
  • Średnia prędkość: 4,02 km/h
  • Przewyższenie: 730,12 m
  • Suma podejść: 1 331,5 m
  • Suma zejść: 1 354,57 m
  • Data: 15 maja 2015
  • Lokalizacja: Wisła Głębce
533308
Stacja PKP
533309
Prywatne schronisko Stecówka
533310
SWchronisko PTTK
533311
Droga powrotna
533312
Wieża widokowa na Baraniej
533313
Rosuciec z Kubalonki
533314
Wisła Czarne
533315
Stecówka
533316
Stecówka
Na majową wycieczkę wybrałem się w Beskid Śląski z zamiarem zdobycia Baraniej Góry. Przy okazji zaliczyć kolejny kawałek Głównego Szlaku Beskidzkiego, od Kubalonki do Magórki Wiślańskiej.
Wycieczkę zaczynam na stacji PKP Wisła Głębce, ruszamy szlakiem żółtym, który wyprowadza nas na Koźnice gdzie odbijamy na szlak zielony przez Głębiec do przełęczy Kubalonka. pogoda dopisuje i w oddali widać Rosuciec. Po rozgrzewających podejściach można chwile wypocząć na przełęczy jest wiele punktów gastronomicznych. Zmieniamy szlak na czerwony (Główny Beskidzki ) i podążamy nim najpierw w dół do siodła Szarcula, a potem bardzo przyjemną ścieżką do Stecówki. Na Stecówce jest schronisko i możliwość odpoczynku oraz ładne widoki. Idziemy dalej troszkę w dół i kawałek ostro pod górę. Wychodzimy na grzbiecik i schodzimy w dół do doliny Czarnej Wisełki przechodzimy przez mostek, za którym są ławeczki chwila wypoczynku i ruszamy pod górę miejscami dojść ostro. Dochodzimy do Schroniska PTTK na Przysłupie. Po krótkiej przerwie ruszamy na szczyt Baraniej ścieżka jest dojść nieprzyjemna bo bardzo kamienista, ale z boku są wydeptane dróżki bez tej nieprzyjemnej atrakcji.
Na szczycie jest wieża widokowa ale przez kornika i wycinkę lasów nie trzeba na nią wchodzić by cieszyć się piękną panoramą. Jako że przyjechałem pociągiem to i pociągiem będę wracał. Szlak powrotny do Głębiec wiedzie mnie dalej do Magórki Wiślańskiej gdzie przechodzimy na szlak zielony w kierunku Skrzycznego. Z tego szlaku odbijamy na szlak żółty który zaczyna się za Galwasem . Szlak ten idzie grzbietem i łagodnie schodzimy nim do Wisły Nowa Osada . mijając od góry skocznie w Malince. Z Nowej osady do Głebiec musimy się troszku pomęczyć czarnym szlakiem by przeskoczyć przez jeden grzbiecik i na koniec mamy kawałek którym zaczynaliśmy wycieczkę. Całkiem zadowolony usiadłem na stacji czekając na pociągi.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wisła
Wisła - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia okolice ciekawej miejscowości turystycznej, położonej w Beskidzie Śląskim. Zasięg mapy wyznaczają: Ustroń na północy, Wielka Czantoria na zachodzie, Istebna na południu i Barania Góra na wschodzie. Okolice Wisły słyną z licznych...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Beskid Śląski - dla wymagających
Beskid Śląski - dla wymagających - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg Beskidu Śląskiego mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.