Wilkszyn MTB trasa nr 3

Dodano 1 stycznia 2021 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

198030
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 18,8 km
 • Czas trwania: 1 h 39 min
 • Średnia prędkość: 11,33 km/h
 • Przewyższenie: 33,75 m
 • Suma podejść: 196,49 m
 • Suma zejść: 196,75 m
 • Lokalizacja: Wilkszyn
To trzecia propozycja ciekawej trasy rowerowej wokół Wilkszyna. Trasa ma ok. 19 km i jest do pokonania (bez dłuższych postoi) w ok. 1,5-2 godz. Trasa ta w 99 proc. omija drogi asfaltowe, prowadząc po wąskich leśnych ścieżkach (tzw. naturalne single), drogach polnych i leśnych.
Zaczynamy w Wilkszynie przy Orliku, skręcamy w prawo w ulicę Leśną, a po 200 m w lewo w las. Będziemy jechać po wąskiej leśnej drodze. Na pierwszym rozwidleniu skręcamy w prawo i po 700 m docieramy do szerokiej drogi szutrowej, gdzie skręcamy w lewo i po 150 m w prawo, w wąską leśną ścieżkę. Jedziemy nią 1,3 km, docieramy ponownie do szerokiej szutrówki, skręcamy w lewo i po 100 m w prawo w stara leśną drogę, którą po 500 m dotrzemy do drogi Wrocław – Brzezina. Przecinamy drogę, jedziemy prosto, a po 300 m skręcamy w prawo. Po 200 m wyjedziemy z lasu, przed nami 1 km nową szutrówką, którą dojeżdżamy do kompleksu leśnego wokół Mrozowa. Nie jedziemy jednak prosto granicą lasu, wybierzemy znacznie ciekawsze ścieżki przez las. Skręcamy w lewo, po 150 m w prawo, a po kolejnych 300 m ponownie w prawo i 200 m w lewo. Przed nami 700 m w wieloma korzeniami, z dwoma przejazdami przez strumienie (trzeba tutaj uważać, gdyż czasami to miejsce jest słabo przejezdne), lekkimi zjazdami, gdzie można się trochę rozpędzić.
Dojeżdżamy do zielonej trasy rowerowej oznakowanej w ramach Miękińskich Tras Rowerowych. Trasa ta biegnie przez Lisią Górę do Miękini. Cała zielona pętla ma długość 24 km, to dobra opcja aby przedłużyć o 2 godziny wycieczkę. My jednak znacznie skrócimy trasę zieloną. Zgodnie z oznakowaniem skręcamy w lewo, po chwili w prawo, jedziemy wzdłuż starego stawu, a gdy trasa zielona skręca w lewo my pojedziemy w prawo.
Pokonaliśmy 7km trasy. Na trasę zieloną wrócimy ponownie za 2,5 km. Po skręcie w prawo i pokonaniu 250 m skręcamy w lewo, po kolejnych 200 m w prawo. Wjeżdżamy na szeroką leśną drogę, którą opuszczamy po 200 m, skręcając w lewo. Przed nami najdłuższy zjazd na trasie, tylko 300 m, jednak można się trochę rozpędzić, uważając na korzenie. Na końcu zjazdu skręcamy w lewo, zobaczymy także oznakowania trasy zielonej, którą teraz nie pojedziemy, będziemy nią wracać. Trasa rowerowa skręca w prawo, my jedziemy prosto. Po 300 m dojeżdżamy do drogi Mrozów – Wojnowice. Jeżeli lubisz jeździć techniczne i żadnego singla nie opuścisz, to na tym odcinku po lewej stronie naszej trasy biegnie 500 m singiel góra – dół. Wjazd jest oznakowany na drzewach. Szosą jedziemy w lewo tylko 150 m, następnie skręcamy w prawo, w szutrówkę, którą jedziemy niecały 1 km. Pogromcy singli także w lesie po lewej stronie szutrówki znajdą ciekawy odcinek.
Ponownie dojeżdżamy do zielonej trasy rowerowej. Tym razem pojedziemy nią znacznie dłużej ok. 3,5 km. To najlepszy odcinek naszej trasy. Skręcamy w prawo ostro góra – dół i tak trzy razy. Potem starym wałem z wieloma korzeniami. Po 1,5 km ponownie na chwilę wjeżdżamy na drogę Mrozów – Wojnowice. Skręcamy w lewo. Trasa zielona objeżdża Zamek na Wodzie, my jednak wjedziemy na teren ogrodu zamkowego i alejkami objedziemy zamek. Tutaj można zrobić dłuższy postój, skosztować coś w restauracji zamkowej. Po wydostaniu się z terenu zamku skręcamy w prawo, potem w lewo. Ostro pod górę 500 m, jadąc szybko można się trochę zmęczyć. Na końcu wzniesienia skręcamy w prawo, a po kolejnych 500 m w skręcamy w lewo. Opuszczamy zielona trasę rowerową.
Przejechaliśmy 12,5 km. Zaczynamy drogę powrotną. Jednak tylko 2 km jedziemy tą sama trasą, po 2 km skręcamy w lewo, a po 500 m, przy stacji ujęcia wody w prawo i po 50 m w lewo w wąską ścieżkę. Jadąc dalej prosto dojedziemy do ulicy Wiśniowej w Wilkszynie. Drogę asfaltową opuszczamy po 500 m skręcając w prawo i wjeżdżając ponownie do lasu, gdzie skręcamy w pierwszą drogę w lewo. Po 400 m dojeżdżamy do drogi szutrowej, gdzie skręcamy w lewo. To fragment niebieskiej trasy Szlaku Odry. Po 700m dojedziemy do Wiśniowej Góry, najwyższego wzniesienia na naszej trasie 141 m n.p.m. Szutrówka biegnie obok szczytu, warto jednak zboczyć, aby wjechać na górę i ostrym zjazdem ponownie wjechać na szutrówkę. Na północną stronę Wiśniowej Góry prowadzi w dół kilka technicznych singli, przed zjazdem warto sprawdzić czy wszystkie przeszkody na trasie są przejezdne. Po 500 m zjeździe opuszczamy szutrówkę skręcając w lewo. 1 km leśnej ścieżki doprowadzi nas do miejsca startu.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.