Wilanów

Dodano 1 sierpnia 2013 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

26703
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.6
 • Dystans: 14,6 km
 • Przewyższenie: 29,4 m
 • Suma podejść: 20,98 m
 • Suma zejść: 38,62 m
 • Data: 7 września 2013
 • Lokalizacja: Polska, mazowieckie, Warszawa
147384
Zamek Królewski
Główna siedziba monarchy, a w dawnej RP był to gmach noszący nazwę Zamku Rzeczpospolitej i Króla, bo taką też pełnił funkcję. Poza komnatami prywatnymi znajdowały się tutaj sale zajmowane przez urzędy, w tym Sejm i Senat, jako dwie naczelne izby ustawodawcze. Zamek Królewski został zniszczony przez Niemców między 8 a 13 września 1944 roku, w trakcie Powstania Warszawskiego.
147385
Kościół karmelitów
to właśnie w tym miejscu chorąży konny Jan Sobieski, przebywający wówczas w Warszawie jako delegat wojskowy na sejm 1661 roku, ślubował Marii Kazimierze Zamoyskiej (żonie Jana Zamoyskiego), dozgonną miłość. Feretron zdobiący świątynię jest najprawdopodobniej fundacją dziękczynną Jana III i Marysieńki.
147386
Kościół sakramentek
znajduje się przy Rynku Nowego Miasta i jest wotum dziękczynnym Marii Kazimiery, która w ten sposób chciała podkreślić swoją wdzięczność opatrzności za szczęśliwy powrót Jana III spod Wiednia. Klasztor i kościół były finansowane z darów monarchini.
147387
logo_akcji
147388
logo_akcji22
7 września 2013 – weźcie rower, skrzydła husarskie (jeśli macie) i jedźcie z nami do Wilanowa!
Muzeum Pałac w Wilanowie i Warszawska Masa Krytyczna zapraszają na przejażdżkę po Warszawie śladami Jana Sobieskiego. To świetna okazja, by dowiedzieć się, gdzie mieszkał ojciec Jana, gdzie Jan przysięgał Marysieńce miłość i jak wygląda pięknie odnowiony pałac wilanowski.
Trasa przejazdu rozpoczyna się na Rynku Nowego Miasta, gdzie od godz. 12 wydawane będą koszulki dla zarejestrowanych uczestników. Formularz rejestracyjny wraz z regulaminem i instrukcją znajduje się na stronie internetowej Muzeum Pałacu w Wilanowie: www.wilanow-palac.pl
Rejestracja potrwa do 6 września do północy.
Trasa przejazdu: start o 13.00 z Rynku Nowego Miasta – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Książęca – Rozbrat – Myśliwiecka – Czerniakowska – Chełmska – Sobieskiego – Aleja Wilanowska.
Każdy zarejestrowany uczestnik, mający na sobie koszulkę „Warszawska Masa Krytyczna – z Królem do Wilanowa”, będzie mógł tego dnia za darmo zwiedzić w pałacu w Wilanowie wystawę „Primus Inter Pares”, opowiadającą o Janie Sobieskim.
Trasę poleca
Warszawska Masa Krytyczna

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Południowo-wschodnie okolice Warszawy
Południowo-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic zamknięta jest przez: Zielonkę na północy, Warszawę na zachodzie, Garwolin na południu, Stoczek Łukowski na wschodzie. Jest to obszar znany ze swojego sanatoryjno-uzdrowiskowego charakteru, nadanego przez bogactwo sosnowych...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.