Wielka Łomnicka Baszta

Dodano 3 listopada 2016 przez Holux
Wielka Łomnicka Baszta
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

89209
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 19,6 km
 • Czas trwania: 10 h 10 min
 • Średnia prędkość: 1,92 km/h
 • Przewyższenie: 1 988 m
 • Suma podejść: 2 090 m
 • Suma zejść: 1 484 m
 • Data: 31 października 2016
 • Lokalizacja: Tatrzańska Łomnica
533439
Razc. pri Hoteli Grandi
533440
Łomnica między jesiennymi drzewami
533441
Štart
533442
Pri Skalnatej chate
533443
Skalnatá chata
533444
Skalnaté pleso
533445
Kolejka na Łomnicę
533446
Na Łomnickiej Przełęczy
W środku Pośrednia Grań, po lewej w oddali Gierlach
533447
Teryho chata
533448
Lomnická veža
533449
DSCF556291
533450
Na czubku Łomnickiej Baszty
533451
Widmo Brockenu na zejściu
533452
DSCF5580
Ostatni dzień legalnego poruszania się po słowackich szlakach powyżej schronisk, prognozy w miarę ok. Postanowiliśmy zaatakować łatwy szczyt.
Parkujemy w Tatrzańskiej Łomnicy i tam wchodzimy na zielony szlak, który poprzez stok narciarski oraz kawałek lasu doprowadzi nas do Skalnatego Jeziora. Ten odcinek jest dość nużący, gdyż prowadzi on wykarczowanym stokiem, ale wystarczy podnieść głowę do góry - piękna Łomnica pomaga się wspinać.
Po dotarciu do jeziora skąd startuje kolejka na Łomnicę i Łomnicką Przełęcz, siadamy w Słońcu na chwilę odpoczynku.
Po przerwie czas na szukanie ścieżki na Łomnicką Przełęcz. Szlak został zamknięty w 1990 roku, ale dziury w kosodrzewinie wskazują którędy iść. Po wyjściu z kosówek, śnieg ładnie układał się na starym szlaku, także nie było trudności orientacyjnych. Po dotarciu na przełęcz przecudne widoki na Pośrednią Grań, a w oddali Gierlach. Oczywiście cały czas towarzyszy nam drugi co do wysokości szczyt w Tatrach. Idziemy dalej ku Baszcie, a widoki coraz rozleglejsze. Warunki jakie panowały pozwoliły zobaczyć kilkanaście razy widmo Brockenu. Co ciekawe chmury zbierały się tylko w Łomnickiej Dolinie. Po serii zdjęć i posiłku pozostało łatwe zejście tą samą drogą.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.