widokowy Beskid, czyli piękno górskiej rajzy.

Dodano 26 listopada 2020 przez Garmin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

194903
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 125 km
 • Czas trwania: 11 h 50 min
 • Średnia prędkość: 10,55 km/h
 • Przewyższenie: 637,87 m
 • Suma podejść: 2 730,72 m
 • Suma zejść: 2 727,45 m
 • Data: 2 czerwca 2019
 • Lokalizacja:
1105537
LAP001
Galeria zdjęć:photos.google.com/album/AF1QipOjr4B1wgieGc7oFHv1ezuIBlzBaq7WS1Tg0Owp


Kolejna rajza odbyła się w pięknych warunkach pogodowych, w niedzielę 2 czerwca 2019 roku.

Wyprawa rozpoczęła się już rano i początkowo jechałem leśną drogą z Bronowa i Landeka w kierunku Skoczowa. Trasa bardzo wygodna, choć szutrowa, ale z dala od ruchu samochodowego. Podobnie jedzie się Wiślaną Trasą Rowerową ze Skoczowa do Wisły. Tutaj uroku dodaje fakt, że wiedzie ona wałem rzeki Wisly i dookoła otaczają nas piękne widoki na Beskidy. Szlak jest często uczęszczany przez rowerzystów.

Z WTRki zjechałem w Wiśle przy skrzyżowaniu z drogą wiodącą w kierunku dzielnicy Jawornik, gdzie podjeżdżałem na stoki Soszowa na terenie, znanej z moich narciarskich wypraw Stacji Narciarskiej Soszów. Od razu przypomniały mi się liczne wypady na narty na te stoki.
Na szczyt Soszowa wszedłem zaraz obok wyciągów narciarskich, a potem podziwiałem widoki z polany już po czeskiej stronie. Na tej polanie, którą nazwałem w sezonie zimowym 2018/2019 "dziewiczym stokiem" równierz szusowałem na nartach obiecując sobie wówczas, że będzie tam rajza... I tak się stało !!!

Z "dziewiczego stoku" znalazłem piękną szutrową trasę w kierunku Nydka. Oczywiście zdarzyła się też pomyłka na trasie, gdyż zobaczyłem asfaltową drogę do prywatnej posesji... W samym Nydku oczywiście droga też była asfaltowa. W Nydku widziałem skocznie narciarskie.

Początkowo planowałem z Nydka przejechać do Cisownicy ale myślałem, że bedzie trzeba wyjechać na Czantorię - jak się później okazało byłem w błędzie, ale podczas tej wyprawy tego nie zakapowałem i pojechałem szutrowym szlakiem przez Ostry do Wędryni, gdzie jechałem obok pieców wapiennych oraz szkoły do której kiedyś chodziła piosenkarka Ewa Farna, która stąd pochodzi.

Republikę Czeską pożegnałem przejeżdżając przez Trzyniec i wjeżdżając do Polski w Lesznej Górnej. tam poszukiwałem szlaku rowerowego do Ustronia, co nie było łatwe, bo jakiś debil poprzekręcał znaki... No ale trasę odnalazłem i do Cisownicy dotarłem przez fantastycznie widokowe tereny, ale też strome podjazdy. Widoki rozciągały się od Zaolzia po okolice Brzeszcz oraz Beskid Śląski i Morawskośląski !!! Trudno tam wyjechać, ale dla tych widoków warto.

W Cisownicy, malowniczymi terenami dotarłem do WTRki w Ustroniu, którą już dziś jechałem. Trasą jechałem do Skoczowa, skąd odbiłem w kierunku Pierśca i... Chybia, a nawet był plan jechać nad Jezioro Goczałkowickie! No a jak??? Roba oczywiście musi nadłożyć trasy... Mój zapał ostudziła zbliżająca się burza. Tym razem lasami jechałem krótko i szybko znalazłem się w domu zadowolony z tych widoków jakie widziałem na trasie... A trasa to aż 128 km !!!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Cieszyn i okolice
Cieszyn i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Cieszyna w skali 1:25 000 – jak mapa sztabowa - obejmuje miasta: Cieszyn, Skoczów, Trinec, Ustroń. Są tu wszystkie szlaki z podaniem ich długości i czasami przejść. Mapa jest zaktualizowana w terenie.

Mapa Szczyrk
Szczyrk - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna „Szczyrk” obejmuje swoim obszarem gminę Szczyrk, a także częściowo sąsiadujące miejscowości m.in. wschodnią część Brennej, Buczkowice. Mapa prezentuje szlaki turystyczne z czasami przejść, ścieżki spacerowe i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0