category-icon

Wicheeer uff

58 km
3 h 38 min
1 km
Jaworzno

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-05-12
Jaworzno
category-icon
58 km
1020 m
678 m
Średni
3 h 38 min
4.9/6
Trasa trochę znajoma ,już nią jechałem ,przynajmniej w pierwszej części(do Bukowna) z Jaworzna przez wilkoszyn jeziorki na góry luszowskie- skręcamy na Bucze i przez Starą górę,czerwonym szlakiem do ul. grunwaldzkiej gdzie na światłach w lewo i do Czyżówki w Czyżówce w lewo do Bukowna.W Bukownie ładny skwer z pamiątkowym obeliskiem i fontanną gdzie można chwilę odpocząć. Następnie kierujemy się w stronę Jaworzna .W samym Jaworznie skręcamy w stronę Szczakowej,gdzie po prawej ręce zostawiamy dworzec pkp my odbijamy w lewo czerwonym szlakiem dojeżdżamy do huty szkła ,następnie stromymi schodami kierujemy się w stronę Długoszyna ,Niedzielisk i z tamtąd w stronę centrum,gdzie można przy" Galenie"
oglądnąć miniatury kopalni.Wycieczka atrakcyjna ,Trochę wymagająca(początek trochę podjazdów) ja dodatkowo miałem Przeciw sobie WIATR całą drogę mocno" duło" ,ale dałem radę.Polecam przy ładnej pogodzie trasa przyjemna mało samochodów (poza centrum Jaworzna ,TU trzeba uważać.Pozdrawiam rowerowców:)

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.
Jura Krakowsko-Częstochowska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot. Ukształtowanie terenu z wąwozami, płaskowyżami i łagodnymi wzgórzami, bogactwo zabytków oraz zagospodarowanie korzystnie wpływają na rozwój turystyki. Niezmiernie istotna jest gęsta sieć szlaków turystycznych, które umożliwiają dogodne dotarcie do wszystkich najciekawszych zakątków. Nie brakuje tu licznych stadnin i ośrodków jeździeckich, umożliwiających uprawianie turystyki konnej.

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej łączy Kraków z Częstochową a jej zasięg wyznaczają: Mstów na północy, Częstochowa i Trzebinia na zachodzie, Siewierz i Alwernia na południu oraz Kraków na wschodzie. Rok wydania 2024