Wędrówka sopockimi szlakami spacerowymi

Dodano 3 kwietnia 2013 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

18300
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 15,6 km
 • Czas trwania: 3 h 10 min
 • Średnia prędkość: 4,9 km/h
 • Przewyższenie: 177,37 m
 • Suma podejść: 1 279,02 m
 • Suma zejść: 1 275,66 m
 • Data: 3 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Sopot
Wędrówkę rozpoczęliśmy i zakończyliśmy w Sopocie, przy budynku II Liceum Ogólnokształcącego, co ułatwiło dotarcie na miejsce zbiórki także uczestnikom zmotoryzowanym, którzy mogli swobodnie, „bez alpejskich kombinacji” w bezpiecznym miejscu pozostawić samochód, a po spacerze po niego wrócić w to samo miejsce.

Z miejsca zbiórki do lasu jest już niedaleko. Naszą leśną wędrówkę rozpoczęliśmy od ul. 23 Marca, skąd weszliśmy na Szlak Lisów. Zaprowadził on nas na jeden z ciekawszych sopockich punktów widokowych przy Wzniesieniu Strzeleckim. Rozpościerają się stąd przepiękne widoki na położony w dole nadmorski kurort oraz Zatokę Gdańską. Następnie zeszliśmy do sopockiego Morskiego Oka i przez Wzniesienie Olimpijskie zaczęliśmy podążać na kolejny szczyt zwany Łysą Górą. Tu widoki nie były już tak piękne jak ze Wzniesienia Strzeleckiego, ale też jest to godne uwagi miejsce podczas wędrówki tutejszymi okolicami. Po chwili odsapnięcie ruszamy dalej kierując się do skrzyżowania szlaków spacerowych z długodystansowymi, które skupiają się przy tzw. Małej Gwieździe. Tu zmieniamy kierunek i ruszymy tropem borsuka. Szlakiem o takiej właśnie nazwie udajemy się krętą drogą w dół nas do ul. 23 Marca, gdzie tuż przed ulicą odbijemy mocno w lewo, ponownie zagłębiając się w leśnej gęstwinie. Od tego miejsca wędrujemy Szlakiem Dzików. Po drodze krótką przerwę i kilka słów z kart historii robimy przy słynnej krzyżówce szlaków zwanej Wielką Gwiazdą. Miejsce to powiązane jest z ciekawą historią szlaku handlowego i karczmy, po której pozostały jedynie stare zdjęcia i wspomnienia. Chwilę później wyruszamy w dalszą drogę wspomnianym wcześniej Szlakiem Dzików, którym udajemy się ku Leśniczówce Gołębiewo. Przed celem jednak odbijemy na Szlak Zajęcy, który towarzyszy nam będzie do skrzyżowania z długodystansowym szlakiem Wzgórz Szymbarskich, nim także zawróciliśmy po czym skierowaliśmy się z powrotem w kierunku Sopotu. Żeby jednak nie iść tę samą drogą w Dolinie Świemirowskiego Potoku odbiliśmy na Szlak Saren, który pokonując liczne wzgórza doprowadził nas do celu.

Wędrówkę zakończyliśmy w tym samym miejscu, w którym poprzednio ją rozpoczęliśmy.
I tak oto dotarliśmy do celu.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.