Walentynkowy bieg do Medvědí Boudy

Dodano 14 lutego 2012 przez plik GPX
Walentynkowy bieg do Medvědí Boudy
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

7122
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

58026
droga do ganicy
58027
gotowy do drogi
58028
błysnęło słońce
58029
bufet na przełeczy , kiedys budynek Policji Granicznej
58030
droga w kierunku Papryska
58031
Medvědí Bouda50
58032
na zboczu
58034
w oddali snieznik
58035
trasa przez las
58036
początek trasy na przełeczy
58037
trasa w kierunku Medvědí Bouda
58038
sniegu chyba nie braknie
58039
zjazd
58041
oj, oj
58042
pięknie się zapowiada
Na jutro zapowiadają duże opady śniegu, dopiero co skończyły się mrozy. Dziś Walentynki, może trzeba zrobić coś dla serca.
Dawno nikt nie widział mnie na biegówkach, więc ruszam w kierunku Przełęczy Płoszczyna. Już sam dojazd jest zapiera dech w piersiach. Śniegu dosypało, jest bajkowo.
Na przełęczy zapinam narty, zakładam plecaczek z zawartością: termos z gorąca herbatą, mapy, kanapki i zamienna odzież, włączam gps i ruszam zielonym szlakiem w kierunku Bielic, granicznym zboczem. Trasa nie jest ratrakowana, ale ślad wyraźny i bardzo dobrze się biegnie. Widać, że organizowane były tu jakieś zawody, bo co jakiś czas na drzewach wiszą kolorowe wstążki. Stosunkowo spokojna trasa szybko się kończy i zaczyna ostre podejście pod Jelenią Kopę. Podejście jest trudne i z utęsknieniem wypatruję jakiegoś łatwiejszego. Na szczycie spotykam grupę czeskich biegaczy, którzy tą trasę pokonują w przeciwną stronę. Spokojnie dobiegam do ratrakowanego odcinka. Biegnę w kierunku Medvědí Boudy. Przede mną tym razem ostry zjazd. Po pierwszym upadku wypinam narty i schodzę około 300 metrów w dół. Nie wiem, w jaki sposób można zjechać z takiej górki. Na trasie nie było nikogo, więc trudno podejrzeć, jak radzą sobie inni. Dobiegam do Medvedi Boudy. Dziś nie ma tu nikogo, ale widać, że trasa jest uczęszczana, a do schroniska Parysek stąd tylko 2.5 kilometra. Na dziś jednak starczy. Wracam, wybierając troszkę inna trasę, tak aby nie wracać tym samym śladem. Spotykam ponownie wcześniej widzianych Czechów, widać, że tak jak ja dopiero poznają te trasy.
Myślę, że dzisiejsza trasa to dobry pomysł na walentynkowy i nie tylko walentynkowy dzień.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
11 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Switna zimowa wyprawa
eva.kusinska
14 lutego 2012 eva.kusinska napisał:
Piękna zima...dla takich widoków,warto sie potrudzić...
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.