W poszukiwaniu Tysięczników ziemi Kłodzkiej cz. I.

Dodano 28 maja 2016 przez plik GPX
W poszukiwaniu Tysięczników ziemi Kłodzkiej cz. I.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

78549
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 39,8 km
 • Czas trwania: 10 h 10 min
 • Średnia prędkość: 3,92 km/h
 • Przewyższenie: 406,16 m
 • Suma podejść: 1 234,79 m
 • Suma zejść: 1 219,89 m
 • Data: 25 maja 2016
 • Lokalizacja: Bielice
468190
Widok z wierzy na Czernicy
468191
Na zejściu do Bielic
468192
Skały na Travnej Horze
468193
100_791826
468194
Skały na Travnej Horze
468195
Źródełko pod Czernicą
468196
Smrk
468197
Widok z wierzy na Czernicy
468198
Wierza na Czernicy
468199
Widok z wierzy na Czernicy
468200
Szczyt Bruska
468201
Miejsce biwakowe na Smrku
470633
Smyrk
Miejsce biwakowe na skrzyżowaniu szlaków
470634
Travna Hora
skały na szczycie
470635
Brusek
470636
Przełęcz Sucha
Wycieczka miała na celu zdobycie 16 polskich i 2 czeskich szczytów (do odznak: Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej i Tysięczniki Trzech Narodów).
Z 18 szczytów udało się mi się wejść na 14, a obok 2 przechodzić.

Wycieczkę zaczynam z Bielic (parking bok Nadleśnictwa). Z parkingu ruszamy szlakiem zielonym w kierunku Kowadła, po dojściu do granicy przechodzimy na szlak żółty (czeski), którym podążamy aż do Smrka (miejsce biwakowe).
Przed Smrkiem jest podejście na Smrek Trójkrajny (tabliczka szczytowa parę metrów od szlaku), samo podejście jest jednak dość długie.
Na wysokości tabliczki szczytowej Smerka Trójkrajnego, musimy odejść od szlaku kilkaset metrów do szczytu Smercznika. Ścieżki nie ma, więc idziemy na przełaj. Sam szczyt, jak wynika z mapy, jest w młodniku. Niestety, nie udało mi się znaleźć tabliczki szczytowej.
Wracamy do szlaku granicznego i łagodnym zejściem dochodzimy do rozwidlenia szlaków i miejsca biwakowego.
Dalej idziemy wzdłuż granicy bez szlaku, po kilkuset metrach wchodzimy na szczyt Brusek. Szczyt jest bardzo charakterystyczny. Jest to wystający skalny ząb. Tabliczki szczytowej niestety również nie udało mi się odnaleźć.
Z Bruska idziemy dalej granicą do Travnej Hory. Na jej szczycie są dwa skupiska skał, słabo widoczne ze ścieżki.
Na wysokości Travnej, po stronie polskiej, jest Góra Postawna. Szczyt oddalony o jakieś 200 metrów od granicy, nie wyróżnia się niczym specjalnym. Tutaj tabliczki również nie znalazłem.
Idąc dalej wzdłuż granicy przechodzimy przez Dział (tabliczka szczytowa przy szlaku) oraz Iwinke (tabliczka szczytowa przy szlaku). Przed szczytem Iwinki do granicy dochodzi zielony szlak z Bielic.
Kolejnym szczytem, na który wchodzimy, jest Rudawiec (tabliczka przy szlaku). Następnie schodzimy na Rude Krzyże (tabliczka przy szlaku) i płaskim kawałkiem dochodzimy do Jawornika Granicznego (tabliczka przy szlaku).
Musimy teraz wrócić pod sam Rudawiec. Do drogi (Dukt nad Spławami) schodzimy ścieżką odbijającą od granicy. Drogą idziemy w prawo ok kilometra. Dochodzimy do zakrętu w lewo. Po prawej stronie widzimy ścieżkę. Dochodzimy nią do Suchej Kopy (tabliczki nie zauważyłem).
Wracamy potem do miejsca, gdzie weszliśmy na drogę. Idziemy nią dalej, mijamy odbicie w prawo, a za ostrym zakrętem w prawo wypatrujemy ścieżki odbijającej w lewo.
Idziemy słabo widoczną ścieżką na szczyt Orlika (ok 300m). Ścieżka przechodzi przez szczyt, gdzie jest otoczony płotem młodnik Tabliczka szczytowa umieszczona jest po prawej stronie od młodnika.
Tutaj z powodu pogarszającej się pogody postanowiłem wrócić do Bielic. Schodzimy do Duktu, którym dochodzimy do Suchej Przełęczy, gdzie jest miejsce biwakowe i można odpocząć. Od przełęczy idziemy szlakiem czerwonym do Czernicy, na szczycie której jest wieża widokowa. Od Czernicy schodzimy do Bielic szlakiem żółtym, przechodząc przez Płoske (tabliczka przy szlaku) .
Podsumowując: szlak jest długi, ale bez ostrych podejść i zejść.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.