W poszukiwaniu tysięczników Ziemi Kłodzkiej 3

Dodano 27 czerwca 2016 przez plik GPX
W poszukiwaniu tysięczników Ziemi Kłodzkiej 3
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

80660
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 33,6 km
 • Czas trwania: 7 h 42 min
 • Średnia prędkość: 4,35 km/h
 • Przewyższenie: 740,69 m
 • Suma podejść: 1 462,58 m
 • Suma zejść: 1 460,66 m
 • Data: 27 czerwca 2016
 • Lokalizacja: Międzygórze
479446
Międzygórze
479447
Zejście z szlaku na Smerkowiec
479448
Smerkowiec
479449
Zejście z szlaku na lewo w przecinkę
479450
Przełęcz rozwidlenie szlaków
479451
Średniak
479452
Goworek
479454
Puchacz
479455
Trójmorski Wierch
479456
Wysoczka
Tym razem ruszam z Międzygórza, zdobywać ostatnie tysięczniki w masywie Śnieżnika.
Samochód Zostawiłem na parkingu przy ulicy Sanatoryjnej, przy parkingu jest skrzyżowanie szlaków .
Wybieramy szlak zielony prowadzący do przełęczy Śnieżnickiej.
Szlak spokojnie pnie się w górę aż do Smerkowca, na zakręcie w prawo gdy szlak osiąga najwyższy punkt odbija ścieżka na szczyt.
Na szczycie przy ścieżce jest mały kopczyk kamieni, a tabliczka znajduje się między drzewami na lewo od kopczyka (trzeba szukać i trochę poszperać). Wracamy na szlak zielony i idziemy nim dalej az do przełęczy ( Ja zszedłem na przełaj by skrócić sobie drogę).
Na wysokości Żmijowca jest widoczna przecinka którą można dojść na jego szczyt (wychodzi się na szlak czerwony a tabliczka jest parę metrów szlakiem w lewo ). Wybierając te opcje idziemy po dojściu do szlaku czerwonego w prawo i podążamy do przełęczy. Na przełęczy jest wielkie skrzyżowanie szlaków, ale by dojść na Średniak wybieramy ścieżkę na prawo od drogi do schroniska, ścieżka wyprowadza nas na polanę na szczycie z dobrze widoczną tabliczką.
Wracamy tą samą ścieżką do pierwszej dróżki w prawo, która doprowadzi nas pod samo schronisko .
Pogoda się pogorszyła więc po krótkim odpoczynku w schronisku ruszam dalej w lekkim deszczyku . Od schroniska idziemy szlakiem zielonym w kierunku Trójmorskiego Wierchu. Mijając po drodze Mały Śnieżnik (niestety nie znalazłem tabliczki), Goworek (tabliczka szczytowa przy ścieżce granicznej na lewo od szlaku ) , przełęcz Puchaczą (miejsce gdzie można odpocząć), Puchacz ( tabliczka po prawej stronie od szlaku paręnaście metrów w głąb lasu), Trójmorski Wierch ( tabliczka i wieża widokowa na szczycie).
Z Trójmorskiego wracamy szlakiem zielonym do przełęczy Puchaczej, i idziemy od niej szlakiem żółtym do Międzygórza. Po niedługim czasie szlak żółty łączy się z niebieskim idziemy nimi aż do miejsca gdzie żółty odbija w lewo a niebieski idzie prosto. Podążamy pod górkę niebieskim i po paruset metrach wychodzimy na polane na której szlak niebieski skręca w prawo na skrzyżowaniu pod kątem prostym. Idziemy prosto drogą parę metrów i patrzymy na lewą stronę szukając tabliczki z Wysoczki ( tabliczka jest widoczna od drogi na samotnym drzewie). Wracamy do szlaku żółtego i schodzimy nim już do samego samochodu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Mapa Góry Złote
Góry Złote - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Góry Złote" zawiera przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych, aktualizowany w terenie. Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na...

Mapa Singletrack Glacensis
Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej (polska część Euroregionu Glacensis) z naniesioną siecią nowych szlaków rowerowych Singletrack Glacensis, znajdujących się w Górach Bardzkich, Złotych i Masywie Śnieżnika. Szlaki prowadzą z Przeł....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0