W około S8

Dodano 17 czerwca 2016 przez plik GPX
W około S8
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

79931
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 18,3 km
 • Czas trwania: 1 h 11 min
 • Średnia prędkość: 15,37 km/h
 • Przewyższenie: 45,2 m
 • Suma podejść: 442,4 m
 • Suma zejść: 440,6 m
 • Data: 17 czerwca 2016
 • Lokalizacja: Wieruszów
475959
Cmentarz żydowski w Wieruszowie
Cmentarz żydowski w Wieruszowie został założony przed 1822 r. Znajduje się on w północno-wschodniej części miasta, blisko rzeki. Należy kierować się trasą na Galewice (ul. Fabryczna), następnie zaraz za przejazdem kolejowym skręcić w prawo, przejść ok. 200-300 m prosto, a następnie skręcić w lewo i kierować się w stronę widocznej kępy drzew. Ostatni znany pochówek odbył się przed 1945 r. Podczas II wojny światowej Niemcy zdewastowali cmentarz. Macewy wykorzystano między innymi do układania chodników i dziedzińca siedziby gestapo. Jedno z takich miejsc odnaleziono przy ul. Warszawskiej po czym wydobyto z ziemi nagrobki z XVIII, XIX i XX w., a następnie przewieziono je na teren cmentarza.

Na powierzchni 1,6 hektara zachowało się około 100 nagrobków, z których najstarsze pochodzą z pierwszej połowy XIX w. Na macewach widnieją typowe zdobienia i inskrypcje w języku hebrajskim. Zachowały się pozostałości murowanego ogrodzenia.

W południowej części kirkutu znajduje się zbiorowa mogiła 86 Żydów rozstrzelanych przez Niemców podczas likwidacji getta w dniu 21 kwietnia 1942 r. Na mogile umieszczono pamiątkową tablicę, której fundatorem jest pan Abram Majerowicz.
475961
Stara strzelnica
kiedyś dawno gdy byłem dzieckiem kopaliśmy rękoma lub czym się dało znajdując łuski itp, obecnie nie wiem czy jest uzywana
Trasa prowadzi w 1/3 drogami asfaltowymi, 1/3 utwardzonymi polnymi a reszta to ścieżki między polami, lasami a trawa czasem po pachy ;-)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Powiat ostrzeszowski. Wzgórza Ostrzeszowskie
Powiat ostrzeszowski. Wzgórza Ostrzeszowskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Powiatu Ostrzeszowskiego, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin.Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano...

Mapa Województwo opolskie i plan Opola
Województwo opolskie i plan Opola - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
22 listopada 2016 kys30 napisał:
:)
Tagi
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.