Ustrzyki Górne- Połonina Caryńska - Schr PTTK Chatka Puchatka - Połonina Wetlińska - Smerek

Dodano 3 lipca 2013 przez Garmin
Ustrzyki Górne- Połonina Caryńska - Schr PTTK Chatka Puchatka - Połonina Wetlińska - Smerek
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

24528
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.8
 • Dystans: 25,0 km
 • Czas trwania: 6 h 2 min
 • Średnia prędkość: 4,13 km/h
 • Przewyższenie: 702,94 m
 • Suma podejść: 1 516,58 m
 • Suma zejść: 1 568,71 m
 • Data: 3 lipca 2013
 • Lokalizacja: Ustrzyki Górne
134948
LAP001
LAP001
134949
na Połoninie Caryńskiej
134950
widok z Połoniny Wetlińskie
134951
Połonina Caryńska83
134952
Połonina Caryńska (2)
134953
yu kiedyś była Cerkiew
134954
podejście pod Połoninę Wetlińską
134955
widok na Caryńską
134956
Chatka Puchatka
134957
Połonina Wetlońska
134958
Połonina Wetlińska
134959
Połonina Wetlińska (2)
134960
Smerek
134961
Widok z Smreka
134962
zejście ze Smerka
Z Polańczyka o 7.39 wyjeżdżam autobusem PKS do Ustrzyk Górnych . Bilet 20 złotych. Autobus w Ustrzykach jest około 9.00.
Wstępuję do sklepu , kupuje dwie drożdżówki i kieruję się w stronę dużego parkingu gdzie zaczyna się szlak na Połoninę Caryńską . Najpierw „budka” gdzie trzeba uiścić opłatę za wstęp do parku – 6 złotych i ruszam ostro pod górę . Dobrych kilkaset metrów mozolnie pnę się w gorę . Po wyjściu z lasu otwiera się piękna panoram połonin i wtedy zapomina się o wszystkim . Przechodzę dość szybko połoninę Caryńską i schodzę w dół . Nie wiem , czy nie wolałbym podchodzić . W końcu osiągam Brzegi Dolne. Tutaj znowu „okienko kasowe „ i płatny parking dla tych , którzy tutaj zaczynają podejście na Połoninę Wetlińską . Teraz znowu potężne wejście na szczyt połoniny. Zbliża się południe , jest upalnie a ruch na trasie bardzo dużo mimo dnia powszedniego. Mimo wszystko dość szybko osiągam schronisko PTTK Chatka Puchatka.
Ponownie przemierzam przepiękne połoniny . W końcu dochodzę do Przełęczy Orłowicza skąd zaczynam wspinaczkę na Smreka. Po około 20 minutach jestem na szczycie , który jest znaczny ze względu na znajdujący się tu krzyż.
Idę teraz w stronę miejscowości Smerek . Na tym prawie trzygodzinnym odcinku spotykam tylko pojedyncze osoby .
Na główne drodze zatrzymuję „stopa” . Sympatyczna dziewczyna z Lwówka Śl , która także dziś chodziła w tych górach dowozi mnie do Cisnej. Nie chciałem się co prawda tu znaleźć ale tak miło się „gadało” , że nawet tego nie zauważyłem.
Teraz z „buta” wracam do rozwidlenia dróg , gdzie zatrzymuję „busika” z osobami , które wracają z pracy w lesie . Teraz już prosto do Polańczyka i pod prysznic….

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych
Bieszczady - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Bieszczad zawiera całość tego rozległego masywu - od Komańczy na zachodzie po granicę z Ukrainą na wschodzie oraz od Birczy na północy po Przełęcz Użocką. Znaleźć na niej można wszystkie atrakcje turystyczne: przyrodnicze, historyczne czy...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie
Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy Bieszczadzkie Pogranicze od północy wyznaczają Komańcza i Zatwarnica, od zachodu - słowackie Medzilaborce, od wschodu- Przełęcz Użocka („worek bieszczadzki”), od południa Snina i słowacko-ukraińskie przejście graniczne Ubla.  Na mapie...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.