Ultramaraton - 6x Babia Góra

Dodano 8 stycznia 2018 przez plik GPX
Ultramaraton - 6x Babia Góra
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

115414
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 107 km
 • Czas trwania: 18 h 15 min
 • Średnia prędkość: 5,85 km/h
 • Przewyższenie: 1 039,16 m
 • Suma podejść: 7 836,01 m
 • Suma zejść: 7 826,75 m
 • Data: 9 czerwca 2018
 • Lokalizacja: Zawoja
666038
6xBabia
Ponad 100 km, ponad +7600 m przewyższenia. 6xBabia Góra to 6 różnych tras. Zaczynamy w okolicy wyciągu Mosorny Groń i przez Przełęcz Krowiarki przebiegamy na południowe zbocze Babiej Góry. Przed pierwszym podbiegiem na szczyt czeka nas najbardziej „dzika” część trasy. Leśne zbiegi poza ścieżkami, przez wąwozy i strumienie, wiatrołomy są bardzo trudne technicznie ale dostarczają niezapomnianych wrażeń. To rozgrzewka przed trzema trudnymi podbiegami. 4; 3,4 i 5 km każdy po ok. 800 m przewyższenia. Za każdym razem zawodnicy po wbiegnięciu na szczyt zbiegają tą samą drogą (pamiętaj – pozdrów zawodnika, który dopiero się wspina:)). Na północną stronę masywu Babiej Góry przebiegamy przez Małą Babią, skręcamy w lewo i przyjemnym zbiegiem toczymy się w dół :). Po dobiegnięciu do Markowych przez Bronę zaliczmy Babią nr 4. Zbiegamy do granicy Parku i najdłuższym, z największym przewyższeniem podbiegiem wbiegamy na szczyt przez najtrudniejszy technicznie odcinek – Perć Akademików. Po powrocie tą samą drogą ostanie – szóste wyzwanie. Poza szlakami turystycznymi trasa biegnie w kierunku Sokolicy przez Dolny i Górny Płaj, Perć Przyrodników. Z Sokolicy czerwonym szlakiem ostatni podbieg na szczyt. Po trudnym technicznie zbiegu, po przekroczeniu drogi … runda honorowa i … META!

Dla zawodników, którym uda się wbiec na Babią Górę 5 razy i dotrzeć do mety przed upływem 17 h przeprowadzona zostanie odrębna klasyfikacja. Trasę biegu trzeba pokonywać według oznaczeń i można ominąć tylko ostatni podbieg. Po wbiegnięciu na szczyt przez Perć Akademików należy żółtym szlakiem wrócić do Markowych Szczawin i czarnym, a potem niebieskim szlakiem dobiec do mety.

Dodatkowa klasyfikacja będzie przeprowadzona również dla zawodników, którzy swoje zmagania z dystansem 6xBabia zakończą po 4xBabia i dotrą do mety przed upływem 17 h. Trasę biegu trzeba pokonywać według oznaczeń i można ominąć dwa ostatnie podbiegi. Od Markowych Szczawin czarnym, a potem niebieskim szlakiem należy dobiec do mety.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Makowski
Beskid Makowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Żywiecki część zachodnia
Beskid Żywiecki część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0