Udział w VIII Rajdzie Rowerowym "Na kole, kole Nikiszu"

Dodano 13 maja 2017 przez plik GPX
Udział w VIII Rajdzie Rowerowym
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

98164
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 58,5 km
 • Czas trwania: 7 h 41 min
 • Średnia prędkość: 7,61 km/h
 • Przewyższenie: 323,2 m
 • Suma podejść: 2 629,7 m
 • Suma zejść: 2 657 m
 • Data: 13 maja 2017
 • Lokalizacja: Tychy, Katowice
580792
Plac Baczyńskiego
Start z placu Baczyńskiego w Tychach
580793
Park Giszowiecki
Zapisy do VIII Rajdu Rowerowego ''Na kole, kole Nikiszu"
Park Giszowiecki w Katowicach[2] − park położony w katowickiej dzielnicy Giszowiec, usytuowany pomiędzy placem Pod Lipami a ulicami: Gościnną, Wesołowską i Działkową
580794
Dworek pod Lipami
580795
Przeprawa przez tory
580796
Dworek pod Lipami
580797
Fabryka porcelany
Porcelana Śląska Park (wcześniejsze nazwy:"Giesche" Fabryka Porcelany SA, Zakłady Porcelany "Bogucice") – Park Przemysłowo Technologiczny mieszczący się w dawnej Fabryce Porcelany w Katowicach, w dzielnicy Bogucice[1
580798
Galeria Szyb Wilson
Galeria Szyb Wilson w Katowicach-Janowie, ul. Oswobodzenia 1, to galeria sztuki współczesnej otwarta w 2001 roku w zrewitalizowanym budynku cechowni i łaźni szybów Wilson kopalni "Wieczorek", którego historia sięga 1826 roku.
580799
Meta VIII Rajdu Rowerowego"Na kole, kole Nikiszu"
Losowanie nagród.
580800
Szyb Wilson
580822
Start VIII Rajdu Rowerowego "Na kole, kole Nikiszu"
580864
Parafia Świętej Anny w Katowicach - Janowie
W dniu 6 maja 1914 r. rozpoczęto budowę nowego kościoła w stylu neobarokowym, o rozmiarach: długość 69, 5 m, szerokość w nawie poprzecznej 40 m, wysokość 17 m, w kopule 25 m, wysokość wieży 55 m, powierzchnia 2500 m2. Projektantami byli: Emil i Georg Zillmanowie z Berlina - Charlottenburga. Prace murarskie i ciesielskie powierzono budowniczemu Antoniemu Krafczykowi z Mysłowic.

Kamień węgielny położono 5 lipca 1914 r. Aktu poświecenia dokonał ks. dziekan Wiktor Schmidt z Katowic. W ciągu miesiąca doprowadzono mury do 3 metrów wysokości. Niestety wybuchła I wojna światowa i budowę kościoła przerwano.

Po zakończeniu wojny w 1918 r. natychmiast przystąpiono do dalszej budowy. Po kolejnych dwóch przerwach w 1921 r. dokończono wznoszenie murów i wybudowano wieże. W roku 1925 Franciszek Rozkoszny - budowniczy z Katowic, wykonał sklepienie. Konstrukcję żelazną kopuły i dachu wykonano w hutach "Król" i "Laura". Probostwo wybudowała firma "Kutz" z Katowic w 1927 r.
580865
Odlot na lotnisku
Dnia 13.05.2017 roku Klub Turystyki Kolarskiej GRONIE w składzie 15 osobowym wyruszył do Katowic Giszowca by wziąć udział w VIII Rajdzie Rowerowym NA KOLE, KOLE NIKISZU. Wszyscy chętni uczestnicy stawili się w PARKU POD LIPAMI, gdzie nastąpił start na trasę organizatora tego rajdu czyli Pozytywnie Zakręceni Katowice. Trasą leśną udaliśmy się do Bogucickiej Porcelany, gdzie co roku czeka na nas prezent tzn. filiżanka do kawy/spodeczek można sobie za parę groszy zawsze kupić/. Po drodze na metę zwiedziliśmy SZYB WILSON, w którym można było zobaczyć tym razem Ofertę Specjalną Galerii jak i Nową Awangardę oraz Ogrody Pawła Garncorza.
Na mecie przy kościele św.Anny w Nikiszowcu częstowano nas gorącym żurem /bardzo smacznym i bardzo, ale to bardzo gorącym/. Trzeba również zaznaczyć, żeby nam było wesoło i przyjemnie, przygrywała nam Kapela Śląska. Rozlosowano loteryjkę fantową, a ponieważ uczestników było mniej niż się spodziewano to prawie wszyscy wylosowali nagrody /plecaki, bandamki, koszulki itp./ Mieliśmy szczęście bo chociaż nie było za ciepło to nie padał deszcz a o to nam rowerzystom zawsze chodzi. Oby więcej takich imprez sobie życzymy.
opr. Mazurek Antonina

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0