Ubaw po pachy

Dodano 8 listopada 2017 przez Holux
Ubaw po pachy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

113495
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 15,5 km
 • Czas trwania: 9 h 13 min
 • Średnia prędkość: 1,68 km/h
 • Przewyższenie: 724 m
 • Suma podejść: 881 m
 • Suma zejść: 866 m
 • Data: 1 listopada 2017
 • Lokalizacja:
657769
Nowa Roztoka
657770
DSC01607
657771
Szałas w Nowej Roztoce
657772
Buczynow Strażnica a po prawej Granaty
657773
DSC01613
657774
Dolina Roztoki
657775
Podejście do Piątki
657776
Tarcie szlaku
657777
D5S
657778
Potok Roztoka
Mimo, że tego dnia zapowiadano zachmurzenie to brak opadów i wysoki pułap chmur pozwolił na wybranie się w Tatry Polskie. Jako cel obraliśmy Kozi Wierch i na początku nic nie wskazywało, że wycieczka skończy się na schronisku.
Starta na Palenicy Białczańskiej skąd asfaltem udajemy się w kierunku Morskiego Oka, by za Wodogrzmotami Mickiewicza skręcić w prawo w Dolinę Roztoki. Szło się bardzo dobrze, szlak przedeptany, brak wiatru i dość wysoka temperatura.
Gdy doszliśmy do miejsca, w którym czarny szlak odbija do schroniska, zaczęła się zabawa. Szlak w ogóle nie był przedeptany. Zapadanie się miejscami na półtora metra skutecznie utrudniało wędrówkę. Co jakiś czas doganiały nas kolejne osoby i na zmianę tarliśmy ścieżkę. Najgorzej oczywiście miała pierwsza osoba, która ze względu na przedzieranie się stawiała najwolniej kroki. Łącznie zimowy wariant dojścia do Doliny Pięciu Stawów Polski zajął nam dwie i pół godziny, gdzie przy przetartym szlaku idzie się około 40min.
Po tym czasie dotarliśmy w końcu do schroniska i stwierdziliśmy, że kolejna walka ze śniegiem na Kozi Wierch nie ma sensu, więc pozostało nam posiedzieć w schronisku i po jakimś czasie zejść już ładnie uklepaną ścieżką do Doliny Roztoki.
Mimo nie zdobyci szczytu, zabawa była przednia, a następnym razem wyruszymy później, żeby po tak dużych opadach śniegu ktoś przetarł drogę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar mapy obejmuje ziemie leżące na styku dwóch krain oddzielonych rzeką Białką, wypływającą z samego serca Tatr. Na jej lewym brzegu znajduje się Podhale, na prawym – Spisz. Granicę mapy wyznaczają: Szaflary na północy, Biały Dunajec na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.