U stóp Karkonoszy DOT19 rowerem.info

Dodano 27 sierpnia 2021 przez plik GPX
U stóp Karkonoszy DOT19 rowerem.info
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

226322
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 41,4 km
 • Przewyższenie: 444,71 m
 • Suma podejść: 1 248,53 m
 • Suma zejść: 1 248,38 m
1276439
Skalny Most i Piec
Jakkolwiek jazda rowerem po najwyższych partiach Rudaw jest już wymagająca, to dość łatwo można dotrzeć do paru efektownych skał. Te dwie, należące do najbardziej znanych, leżą przy naszym szlaku. O ile Skalny Most od razu budzi oczywiste skojarzenia, to warto doczytać, jaka jest historia drugiej skałki..
1276440
Dolina Pałaców i Ogrodów
Pod tym pojęciem ukrywają się liczne pałace i ich założenia ogrodowo-parkowe, które znajdziemy w południowej części Kotliny Jeleniogórskiej. Dwa takie miejsca (Karpniki i Bukowiec) znajdziemy na naszej drodze.
1276441
U stóp Karkonoszy
1276442
U stóp Karkonoszy
1276443
U stóp Karkonoszy
1276444
U stóp Karkonoszy
1276445
U stóp Karkonoszy
1276446
Rudawy Janowickie
1276447
Rudawy Janowickie
1276448
Rudawy Janowickie
1276449
Rudawy Janowickie
1276450
Rudawy Janowickie
Pętla ma niecałe 42 km, ale do tego należy dodać blisko 1200 m przewyższeń i w planowaniu uwzględnić strome podjazdy. Nie klasyfikujemy jej jako klasycznego mtb, ale... prawdę powiedziawszy, jest gdzieś w pobliżu. Trasa jest bardzo efektowna i absolutnie warta polecenia. Jej mocną stroną są piękne górskie i podgórskie widoki oraz atrakcje turystyczne. Większa część przebiega drogami gruntowymi i szutrowymi dobrej jakości. Naturalnym punktem startu są Janowice Wielkie, do których dojechać można koleją.

Rudawy Janowickie

Niewielkie, ale bardzo piękne pasmo górskie. Jeśli chodzi o wyznaczone trasy rowerowe, to znajdziemy tu dwie (opisywana i DOT21), kolejne dwie (DOT20 i DOT22) trochę go zahaczają. Warto od tego zacząć poznawanie tego niezwykłego regionu. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne skałki o przedziwnych kształtach, gdzie wspinacze próbują swoich sił. Z niektórych miejsc roztaczają się efektowne panoramy na Karkonosze, Sokoliki czy Wzgórza Karpnickie. Większość terenu porośnięta jest lasami.

Więcej tras na www.rowerem.info
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
mateomateo
28 lutego 2022 mateomateo napisał:
fajna traska
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.