Tychy - Pszczyna "Na kole bez pole"

Dodano 29 maja 2017 przez plik GPX
Tychy - Pszczyna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

99923
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 69,4 km
 • Czas trwania: 7 h 58 min
 • Średnia prędkość: 8,7 km/h
 • Przewyższenie: 196,6 m
 • Suma podejść: 2 166,6 m
 • Suma zejść: 2 133,7 m
 • Data: 28 maja 2017
 • Lokalizacja: Tychy, Pszczyna
589674
Hotel Piramida
Piramida Zdrowia i Urody (tak brzmi pełna nazwa obiektu) powstała na pagórku niedaleko jeziora Paprocany w Tychach, w miejscu, które według lokalnych mieszkańców ma szczególną, magiczną energię. Już kilka lat wcześniej proponowano postawienie tutaj małej piramidy, która zwiększyłaby moc pagórka. Idea spodobała się znanemu, polskiemu energoterapeucie, Tadeuszowi Ceglińskiemu, który postanowił nadać koncepcji monumentalny charakter.
589675
Ratusz w Pszczynie
Start do rajdu "Na kole bez pole" .Trasa: Pszczyna - Łąka - Brzeźce.
589676
Zamek w Pszczynie
Dawna rezydencja magnacka w Pszczynie (niem. Pless) na Górnym Śląsku, powstała w XI lub XII w., od tego czasu wielokrotnie przebudowywana. W średniowieczu własność między innymi książąt opolsko-raciborskich, książąt opawskich i książąt cieszyńskich. W latach 1548–1765 należał do śląskiego rodu Promnitzów, 1765–1847 książąt Anhalt-Köthen-Pless a od 1847 książąt Hochberg von Pless z Książa. W latach 1870–1876 dokonali oni przebudowy zamku, na skutek której uzyskał on swój obecny kształt architektoniczny w stylu neobarokowym.
589677
Gdzieś w polu 1
Kolumna rowerzystów, uczestników rajdu.
589678
Gdzieś w polu 2
Kolumna rowerzystów, uczestników rajdu.
589679
Meta rajdu "Na kole bez pole"
Restauracja Zacisze, organizacja imprez, wesela, catering
589681
Hotel Piramida
Źródło energii pagórka jest nieznane, jednak wiadomo skąd wziął się pomysł na bryłę budynku, który na nim powstał. Tadeusz Cegliński, zainspirowany kształtem i symboliką Piramidy Cheopsa, postanowił stworzyć replikę starożytnej budowli, w której umieścił hotel i uzdrowisko. Wybierając miejsce i bryłę budynku, energoterapeuta chciał zwiększyć leczniczą moc swoich rąk.
W niedzielę 28.05.2017 r. Klub Turystyki Kolarskiej GRONIE wyjechał do Pszczyny aby wziąć udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Ruch Autonomii Śląska „NA KOLE BEZ POLE”. Była to najprawdziwsza wycieczka przez pola, knieje i wertepy, dobrze wszystkich wytrzęsło. Na mecie w Brzeźcach wszyscy otrzymali kiełbaskę z grilla oraz rozlosowano nagrody rzeczowe. Z naszej grupy wylosowała co druga osoba (17 osób). Pogoda w tym dniu przepiękna więc długo gawędziliśmy na mecie pod parasolami nie spiesząc się do domów.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu. Wydanie 1, 2017

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0