Tychy - Oświęcim - Tychy

Dodano 19 maja 2017 przez plik GPX
Tychy - Oświęcim - Tychy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

98863
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 55,3 km
 • Średnia prędkość: 9,35 km/h
 • Przewyższenie: 236,9 m
 • Suma podejść: 2 319,4 m
 • Suma zejść: 2 345,7 m
 • Data: 19 maja 2017
 • Lokalizacja: Tychy, Bieruń, Oświęcim
584578
Sanktuarium św. Walentego
Sanktuarium św. Walentego – rzymskokatolickie sanktuarium znajdujące się w Bieruniu, należące do parafii św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu, dekanatu Bieruń i archidiecezji katowickiej.
584579
Karczma Harynda
Karczma „Harynda” położona przy skrzyżowaniu drogi lokalnej 931 i drogi krajowej 44. Parking, mała wystawa antyków oraz łąka z wybiegiem dla koni i osiołka.
584580
Pomnik
584581
Tablica pamiątkowa
584582
Bar Degolówka
"Degolówka" to kuchnia domowa, wszystkie potrawy przyrządzane są na bieżąco przy maksymalnym wykorzystaniu świeżych produktów.
584584
Bieruń
584585
JAK DE GAULLE BIERUŃ ODWIEDZAŁ
Nie wszyscy wiedzą, że Charles de Gaulle, generał a później prezydent Francji, dwukrotnie odwiedził Bieruń. Najpierw w czasie plebiscytu na Górnym Śląsku w 1921 roku, a później w 1967. W trakcie pierwszej wizyty miał tu nawet swój pokój - stąd wzięła się popularna nazwa restauracji "Degolówka" (dzisiaj to "Bar Przystań").
Na uwagę zasługuje, że de Gaulle zaprzyjaźnił się z jedną z bierunianek...
584588
Tablica ku czci
Podczas II wojny światowej, od kwietnia 1940 r. rejon wsi Babice znajdował się w tzw. obszarze interesów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Mieszkańcy wioski zostali wysiedleni, a większość domów i zagród wyburzono. Następnie komendantura SS obozu Auschwitz I postanowiła wykorzystać ten obszar, aby utworzyć w nim obóz przymusowej pracy o charakterze produkcji rolniczej.

Podobóz Babitz (Wirtschaftshof Babitz) został utworzony w marcu 1943 r. Przy pracach na farmie rolniczej SS zatrudniono 180 kobiet (stan na lato 1944 r.) i 159 mężczyzn (17 stycznia 1945 r.). Więźniarki umieszczono w budynku szkolnym, a więźniów w osobnym baraku. Całość obozu była otoczona drutami kolczastymi. Więźniowie pracowali przy ciężkich pracach polowych i budowie dróg. Natomiast kobiety wykonywały prace przy hodowli bydła, nawożeniu pól i lżejszych pracach polowych. Świadkowie opisywali po wojnie, że czasami kobiety były zmuszane do ciągnięcia pługów podczas orania pól.

Obóz funkcjonował do 17 stycznia 1945 r.
584632
Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji
http://www.bosir.bierun.pl/news.php
584639
Policja w Bieruniu

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Tychy, Pszczyna i okolice
Tychy, Pszczyna i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych....

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0