Turbacz i Stare Wierchy

Dodano 21 lipca 2013 przez Garmin
Turbacz i Stare Wierchy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25941
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.5
 • Dystans: 23,6 km
 • Czas trwania: 4 h 38 min
 • Średnia prędkość: 5,09 km/h
 • Przewyższenie: 699,84 m
 • Suma podejść: 1 160,77 m
 • Suma zejść: 1 158,37 m
 • Data: 20 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kowaniec
139243
IMG_7012
139244
IMG_6981
139245
IMG_6993
139246
IMG_6998
139247
IMG_7003
Kowaniec – Bukowina Miejska – Turbacz – Stare Wierchy – Obidowa – Bukowina Obidowska – Kowaniec

Z Kowańca podjazd na Bukowinę Miejską jest dosyć wymagający. Miejscami na szlaku zalęgają luźne kamienie i występują bardzo strome odcinki. Dalsza część podjazdu do schroniska na Turbaczu znacznie łatwiejsza. Spod schroniska jedziemy dalej szlakiem czerwonym na wierzchołek Turbacza – tutaj trochę trudności w postaci wystających korzeni. Z Turbacza zjeżdżamy w kierunku Obidowa trzymając się nadal znaków czerwonych – początkowy odcinek zjazdu trudny, na wąskiej ścieżce występują liczne korzenie, pnie i uskoki. Dalsza część szlaku do schroniska na Starych Wierchach łatwa, ale należy uważać na miejscami zalegające luźne kamienie i głębokie wyżłobienia przecinające wzdłuż drogę.

Ze Starych Wierchów szlakiem zielonym pokonujemy wymagający zjazd do Obidowej. Szlak na tym odcinku usłany jest dużą ilością luźnych kamieni i nierówności, a pewne jego fragmenty są strome. Z Obidowej, trzymając się nadal znaków zielonych, rozpoczynamy podejście na Bukowinę Obidowską. Szlak jest bardzo stromy i podjazd jest wręcz niemożliwy, dopiero ostatni jego odcinek pokonujemy siedząc na rowerze. Z Bukowiny kontynuujemy jazdę poruszając się szlakiem zielonym i rozpoczynamy zjazd do Kowańca. Ostatni terenowy odcinek trasy jest wymagający, pokonujemy stromą i wąską rynnę wyżłobiona przez motocykle krosowe.

Więcej na: www.rowerowepodhale.eu
Trasę poleca
rowerowepodhale.eu

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kaps
10 sierpnia 2014 kaps napisał:
Fajna trasa, wymagająca, szczególnie wyjazd na Turbacz od Nowego Targu. Bez sensu tylko ostatni odcinek czyli szlak zielony z na Bukowinę Obidowską - tachanie roweru pod stromą górę, lepiej jechać co prawda asfaltem ale prosto przeciąć zakopiankę na Ludźmierz i do NT ciągle z górki. Ale ogólnie fajnie :)
boulinek11
25 lipca 2013 boulinek11 napisał:
Turbacz... dwa razy pokonywalem ta trase, raz w zimie nam sie nie udalo.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0