Tucholski Park Krajobrazowy w jesiennych barwach

Dodano 25 października 2016 przez plik GPX
Tucholski Park Krajobrazowy w jesiennych barwach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

88958
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 74,8 km
 • Czas trwania: 6 h 37 min
 • Średnia prędkość: 11,29 km/h
 • Przewyższenie: 41,45 m
 • Suma podejść: 430,07 m
 • Suma zejść: 456,69 m
 • Data: 23 października 2016
 • Lokalizacja: Tuchola, Cekcyn, Małe Gacno, Zdroje, Ostrowo
532578
Zagłębiamy się w Borach Tucholskich
532579
Piękne lipy wzdłuż drogi
532580
Mijamy urocze wsie
532581
Szlak wiedzie przez Rezerwat Cisów Staropolskich
532582
Mijamy grupę wierzchowców
532583
Lasy mienią się w jesiennych barwach
532584
Droga nad Jeziorem Suchom
532585
Droga nad Jeziorem Suchom
532586
Rezerwat Przyrody
532587
Rezerwat Przyrody
532588
Miejscami droga jest piaszczysta i grząska
532589
Tucholski Park Krajobrazowy jest naprawdę uroczy
532590
Ponownie zagłębiamy się w gęstych Borach
532592
Ciekawa drewniana kapliczka
532593
Drogowskaz szlaków rowerowych
532594
Dąb - pomnik przyrody
532595
Most nad Brdą
532596
Aleja wiekowych dębów
532597
Dąb, pomnik przyrody
532598
Malownicza droga do Tucholi
Tucholski Park Krajobrazowy leży na pograniczu województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, obejmując swym zasięgiem południowo-wschodnią część Borów Tucholskich. To wspaniały obszar dla różnych form turystyki i aktywnego wypoczynku. Można tu się wybrać na rower, wędrówkę pieszą, a także spływ kajakowy. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Tutejsze lasy są jedną z najważniejszych enklaw dzikiej przyrody w północnej Polsce. Ponad 85 procent powierzchni parku stanowią lasy, po których porozrzucane są niewielkie ludzkie osady i przepiękne rynnowe jeziora, nad którymi górują liczne wzniesienia. Z ich szczytów rozpościerają się wspaniałe widoki: to na lasy jak i łąki, na których pasą się konie i inne zwierzęta. Gdyby było ciut cieplej, z pewnością i my pozwolilibyśmy sobie na popas. Nic jednak straconego, jesień mieni się w przecudnych kolorach, które są rajem dla naszych oczu. Pełni podziwu przemierzamy więc kolejne kilometry powtarzając jeden do drugiego, że to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy tu zawitaliśmy.

Trasa, którą pokonaliśmy tym razem była dość spokojna. W większości opierała się o drogi gruntowe i leśne dukty, które pozwoliły nam zagłębić się w przepięknych Borach Tucholskich. Na dłuższych przelotach, korzystaliśmy także z mało uczęszczanych dróg asfaltowych. Skupialiśmy się głównie na znakowanych szlakach turystycznych - zarówno pieszych, jak i rowerowych, którymi dotarliśmy w najbardziej odległe, a zarazem atrakcyjne miejsca parku. Na trasie naszej wycieczki dominowały atrakcje przyrodnicze, głównie pomniki przyrody w postaci przepięknych dębów i buków. Trasa wiodła także w obrębie rezerwatów przyrody - Cisów Staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego oraz przez Dolinę Rzeki Brdy, w okolicach osady Świt. Te urocze miejsce znamy też z perspektywy kajaka.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
GR3miasto
24 kwietnia 2023 GR3miasto napisał:
W Bory Tucholskie, jak ktoś jest mądry, to wie, że w jeździ się tam o wilgotnych porach roku, czyli wtedy, gdy podłoże sandrowe jest twarde. Trasa super jest na jesień, bezśnieżną zimę i wczesną wiosnę, a gdy jest gorąco i sucho, to krzyż na drogę ;)
FerdasWRC
23 kwietnia 2023 FerdasWRC napisał:
Widokowo trasa bardzo ładna ale nawierzchniowo miejscami bardzo kiepsko. Rower trzecha pchać w piachu nienadającym się do jazdy. Ok 2 3 km pchania na całej trasie.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.