Trzy Stawy-Park Kościuszki

Dodano 4 listopada 2010 przez Garmin
Trzy Stawy-Park Kościuszki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1350
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 7,1 km
 • Przewyższenie: 62,48 m
 • Suma podejść: 131,22 m
 • Suma zejść: 70,65 m
 • Data: 19 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Katowice
1434
3 stawy - plaża.png
nowoprojektowana plaża przy jednym ze stawów w parku
1435
3 stawy - stawik.png
stawik
1436
kościółek drewniany.png
drewniany kościół św. Michała Archanioła
1437
wieża spadochronowa.png
wieża spadochronowa
1438
park kościuszki.png
park Kościuszki
Trasa między katowickimi parkami o małym stopniu trudności, po powierzchni asfaltowej, częściowo szutrowej.
Trasę zaczynamy z parkingu Doliny Trzech Stawów, dużego katowickiego parku znajdującego się w dzielnicy Osiedle Paderewskiego-Muchowiec. Nazwa parku wzięła się od trzech, wyróżniających się wielkością zbiorników wodnych. Biegniemy koło stawu, przecinamy główną aleję, bardzo popularną wśród rowerzystów, biegaczy i rolkarzy i wbiegamy pod górkę w piękny las, mijamy po lewej kopalnię Staszic. Dalej droga biegnie wśród lasu, mijamy staw, mały bar i docieramy do drugiego parkingu koło lotniska Muchowiec. Przecinamy główną drogę i wbiegamy znów w zadrzewioną aleję. Wybiegamy z parku w ul. Gawronów i biegniemy prosto do ul. Kościuszki. Stąd wbiegamy już do parku im. Tadeusza Kościuszki. Obszar ten to największy teren parkowy w granicach administracyjnych miasta. Park rozciąga się między ulicami: T. Kościuszki, Mikołowską i Górnośląską. Zajmuje powierzchnię 72 ha. Droga prowadzi pod górkę koło cmentarza żołnierzy radzieckich. Następnie mijamy Kościół św. Michała Archanioła najstarszą budowlę sakralną na terenie Katowic. Kościół został zbudowany w Syryni (powiat wodzisławski) i w 1938 roku przeniesiony do Katowic jako pierwszy obiekt w powstającym wówczas skansenie, który ostatecznie nie powstał. Kościół leży na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego. Zbiegamy wąwozem, robimy pętlę koło parku, mijamy 35 metrową wieżę spadochronową, z której, 4 września 1939 roku, grupa harcerzy podjęła desperacką próbę obrony centrum Katowic przed nacierającymi od południa oddziałami 239 Dywizji Piechoty Wehrmachtu. Następnie docieramy znowu do kościółka i tutaj trasa się kończy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Wasza ocena: 2.8 (11 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0